Gündem

Yığılca da ‘Hedefi On İkiden Vurmalıyız'

04/05/2011 09:31
Yığılca da ‘Hedefi On İkiden Vurmalıyız'

  Bugün Yığılca Belediye Başkanlığı toplantı salonun da Yığılıcalı esnaflar ve halkın katılımı ile toplantı yapıldı. Saat 14:00'da başlayan toplantının ana gündemi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 7 Mayısta İlçemize gelecek olmasıydı. Yığılca Belediye Başkanı Bünyamin Şahin esnaflar ile bir araya gelerek Başbakana verilecek brifing dosyasına yazılacak maddeleri halk ile paylaştı. Bunun yanı sıra esnaflarında ne istediğini soran Başkan şahin, Yığılcalı esnafların sıkıntılarını dinledi. Belediye Başkanı Bünyamin Şahin toplantı sırasında yaptığı konuşmada "Başbakanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan Cumartesi günü saat 12:30 da ilçemize gelerek halk ve esnafımıza hitap edecek. Yığılca Tarihinde iki Başbakanı ağırlamış olacak. En son 1967 yılında bir başbakan geldi ilçemize. Ben o zamanlar çocuktum. Şimdi aradan 44 yıl geçti. Türkiye de 900 civarında ilçe var ve Başbakan bu ilçelerin arasında sadece Yığılca ve Çorlu'ya geliyor. Eğer Sn Başbakan Selamünaleyküm, Alasmarladık demeye geliyorsa hiç gelmesin. Sorunlarımıza çare bulsun. Bir başbakan emir verdiği zaman sonu ne olursa olsun emir yerine getirilir. Başbakanın geleceğini duyduğumda acaba Başbakandan ne istesek de isteğimizi yerine getirse dedik. Öyle bir hedef atmalıyız ki tam on ikiden vurmalıyız. Bizim hazırladığımız brifing dosyasında neler olmalı bizim düşündüklerimizi söyleyeceğim ama sizler ne düşünüyorsunuz buda benim için çok önemli" dedi. Başkan Şahin hazırlayacakları brifing dosyasına ne yazmayı düşündüklerini şu şekilde sıraladı.

  - Düzce-Yığılca yolu

  - Ağır tonajlı araçlar için çevre yolu

  - Yığılca-Alaplı yolu

  - Doğalgaz boru hattının ilçemize kazandırılması

  - İlçemize Üniversite getirilmesi

  Ayrıca toplantı kapsamında Yığılca Esnaflarından Rıdvan Erdoğan söz alarak "Yığılca-Yedigöller yolunun dosyanıza eklenmesini talep ediyorum. Bildiğiniz gibi eğitim konusunda Yığılca 5. bölge ilan edildi. Bizler buranın tekrar 4. bölge olmasını istiyoruz. Ayrıca taş ocakları konusunda 33 tane resmi ruhsat alınmış. Bunların gündemde olması gerekir. Bunun bizlere ileride zararı olacak" dedi.

  Bu konuşmaların ardından esnaflarla Yığılca'ya yapılan yatırımlar ve kazandırılacak olan yenilikler konuşuldu.

  24317 kez okundu.

  4 yorum yapılmış

  • misafir04/05/2011 15:17

   hazır isteme hakkkımız varken akçaören köyünün oldugu yerede bir köprü yapsalar hiç fena olmaz.
  • AYHAN BULUT 10/05/2011 21:15

   Ben deniz de yolcu otobüslerin İĞNELER KÖYÜ.n den gitmelerini YIĞILCA Yetklilerinden Saygılarımla ARZ ve talep ediyorum Saygılar. AYHAN BULUT.
  • AYHAN BULUT10/05/2011 21:34

   Yekkililere önemle rıcada bulunuyorum köyüm adına YIĞILCA VE DÜZCE Yolcu otobüslri İĞNELER KÖYÜ.nden gecmeleri talep ediyorum cok sıkıntı cekiyoruz başkada bir şey istemiyoruz gereginin yapılmasını saygılarımla ARZ Ederiz.AYHAN BULUT
  • YILMAZ; M12/05/2011 11:18

   BU gibi işler böyle atıp tutmakla olmaz adam olunda sizlerde iktidara gelin.böyle gizli kapaklı olmaz.Herkez kendi sınırları icersinde ki yetkileri kullansın alan dışına taşmasın kimin ne yaptığını cümle alem biliyor.Bu işler atmayla olmuyor.çalışmayla oluyor.Yolların yapılması Parti teşkilatının işi Yolla ilgisi olmayanlar halkın huzuruna cıkıp ben yaptırıyorum veya konuştum demesi halkı ... yerine koymak demektir halk kimin ugraştığını bliyor bunun için sizler iktidara gelimiyorsunuz.
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.