Yazarlar

BAHAR KOŞUŞTURMASI

Kenan ŞAHİN

  Güneş yüzünü gösterdi, havalar ısınmaya başladı. Umutsuz insanlara aften ozanın söylediği "her kışın sonu bahardır" dizesi ile bir kez daha yüreğim tarifi sonsuz umutlarla dolmaya başladı.Çetin geçen kış günleri geride kaldı gibi.

  Bu sabah kuşları pencereden gelen harika korosu ile uyandım .Camdan baktığımda kış uykusuna yatan canlıların itelemesi ile uyandırıldığına bir kez daha tanık oldum.Pırpır (gırgır) lari ile bağlarına giden Zeytinciler, bağcılar, kirazcılar bir telaştır koşuşturma halindeler.Bağlarının bakımları,çapaları, fidan budaması aşı yapımı gibi işleri yapıp hasata hazırlık yapıyorlar.Çok çalışkanlar çok.Bahar gelmeye başladığında bu insanları kahvede görmek zor.Her biri kazma kürek ve ilkel makinaları ile tarlalarında.Seviyorum bu muhacirleri,gacalları, trakyalıları vesselam.

  Gecen hafta Yığılca ya gönderdiğim cardinal üzüm fidanlarını Gazetemiz aracılığı ile halk duymuş olacak ki, bi sürü telefon ve talep yağmaya başladı . Düşüncem yoğun destek gördü. Bütün talepleri yorulmadan yerine getireceğim. İleriki yıllarda ilçe için bir eserde ben bırakmak isterim.

  Ayrıca geçmiş yıllarda Yeğenim Evren'den talep ettiğim Bölge çileğini de burada ekip denemek istiyorum. Bunu Mart ayında mutlaka gerçekleştirmeliyim. Böylece değişik bitki kültürlerini yaşadığımız yerlerde deneme olanağını gerçekleştirmiş olacağız.

  Gazetemiz baskı için acele ederken yazıyı yetiştirmem gerekiyor. Bu kadar işsiz olduğunun söylendiği bir ortamda benim o kadar çok işim var ki. Bu koşturmaca beni mutlu bile ediyor.

  En kalbi duygularımla Şarköy den Yığılca halkına selamlar.

  1798 kez okundu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları