Yazarlar

Sevgili Hemşerilerim,

Vatan ATEŞ

  Bu hafta sizinle biraz İlçemiz halkının siyasetçiye, siyasetçinin ise ilçemiz halkına bakışını değerlendirmeye çalışacağım. Amacımız ne siyasetçiyi kırmak ne de ilçemiz halkını üzmek. Peki bunu dile getirmekteki amacımız ne ? Ne zaman seçim yapılacak ne zaman referandum yapılacak olsa aklımıza hemen siyaset ve siyasetçi gelir. Onun haricinde geri kalan tüm zamanlarda ya eleştirir yada överiz.

  Yakın bir zamanda Referandum yapıldı. Hemen hepimiz sandık başına gittik. Kaçımız tam olarak niçin oy kullandık neden evet veya hayır dedik biliyor mu? Bilinçli hareket edenlere sözüm yok. Ya benim şu partim bunu istiyor ,benim bu partim bunu istemiyor diye sandık başına gidenler!!. Oy kullanmadan önce kapına gelip senin çayını içen İl Başkanı, Encümen üyeleri ve İl ,İlçe Teşkilatı yöneticileri hakkında bilgi aldık mı.? Hayır! Ama kafamızdan geçen proje ve düşünceler hakkında ulu orta yerlerde yeri geldiğinde ahkam keseriz.

  Peki ben hepimizin hafızasını yoklamak adına şu soruyu sorayım. Sayın Başkanımız Bünyamin ŞAHİN Seçildiğinden bu yana kapısını çalıp bir çayını içen oldu mu? Ben Sayın Başkanı Başkanlık makamında ziyaret etmedim. Kendisini çok önceleri tanırım, benim öğretmenimdi. Başkan olduktan sonrada sizin adınıza telefon görüşmesi yapma şerefine eriştim. Eminim ki makamına bir vatandaş olarak gitsem rahatlıkla da çayını içerim. Amacım burada Başkana yağ çekmek değil. Kendimiz ile muhakeme edebilmek.

  Şimdi eminim ki içinizden bir defa veya bir iş amacıyla bir siyasetçiyi ziyaret eden bir arkadaşım yaşadığı olumsuz bir olayı söylediklerimizle hatırlayacaktır. Peki o olumsuz olayın ardından bir daha o şahsın yanına gidip buna hakkınız varmıydı diye hesap sordu mu? Kendisinde medeni cesareti bulamadığını hesaba katıyor mu? Değerli kardeşlerim mesele nereye dayanıyor biliyor musunuz? benim haftalardır dile getirdiğim eğitim ve kültür bilincine, okumaya ve genç nesillere neler verdiğimize… Ne alaka demeyin. Hele biraz düşünün ne demek istediğimi gayet iyi anlarsınız.

  Ben 2011 Haziran ayında Ülkemizin kaderini çok büyük ölçüde etkileyecek olan seçimlerle ilgili olarak A veya B demeye hakkım olmadığını gayet iyi biliyorum. Değerli hemşerilerim! İlk defa ülkenin kaderine müdahale edecek kardeşlerime yaşıtlarıma ve siz büyüklerime diyorum ki: Türkiye küçük bir ülke değil. Büyük düşünün, büyük düşünün ki kafanızdaki program ve projeleri yöneticilerimizle paylaşın. Atalarımız "Akıl Akıldan üstündür' demişler. Bizlerin amacı Ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK' ün hedefini gerçekleştirmek yani muasır medeniyet seviyesini yakalamak ve o zirvede kalmaktır. Amacımız bu olsun diyorum.

  Saklıkent' in güzel insanları!. Biraz bu konulara ilçemizin penceresinden bakalım isterseniz. Sizce siyasetçi kim? Başbakan mı, Bakanlar mı, Milletvekili mi, İl Başkanlarımı, İlçe Başkanları mı, Yoksa Belediye Başkanları mı ? Hepsi diyeceksiniz sanırım. Peki sizce Asıl siyasetçi onları oraya getiren bizler olabilir miyiz? Yığılcamız Belediye başkanlığı ile yönetiliyor öyle mi? Benim hafızamda kalan Belediye Başkanları sayılıdır. Hatta bazılarını hiç görmedim bile. Peki sizler gördüğünüz ve size sahip çıkmaya çalışan, hizmet yarışında olan ilçemize ilkleri yaşatan Başkanlarımıza ne kadar sahip çıktınız. Yoksa belediye işçi olarak alacağım, şurda ki yapıya izin vereceğim, imar planında değişiklik yapıp parana para katacağım, ben iktidarım falan yere yakınını işe aldıracağım vaadlerine mi kandık? Peki desteklediğiniz şahıs veya parti size verdiği vaadin ne kadarını yerine getirdi? Peki şunu hiç düşündünüz mü ? Yerine getirilen veya verilen bu vaad acaba güzel ilçem için gerekli miydi? Yoksa sizin şahsınız için mi gerekli idi?

  Kısacası değerli hemşerilerim bizler siyasetçiyi kendi çıkarlarımıza hizmet etmesi gereken kişi, siyaseti ise egolarımızı tatmin amaçlı kullanmak isteyen birileri olabilir miyiz? Dedim ya amacımız siyasetçiyi ve güzel ilçemin insanını kırmak değil. Bu yüzden soruların çokluğu, belki de dikkatinizi çekmiştir. Sorularla yaşayan sorular arayan kişi değil, tüm sorularınıza cevap bulmuş sorusuz ve sorunsuz bir hayat geçirmeniz dileğiyle KALIN SAĞLICAKLA …

  7693 kez okundu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları