Yazarlar

NE KADAR OKUYORUZ

Vatan ATEŞ

  Sevgili Hemşerilerim Geçen hafta size seslenme fırsatı bulmuştum. O yazımda Acaba İlçemizin tanıtımına ne kadar katkıda bulunabiliyoruz veya bulunmaya çalışanlara nasıl ve ne şekilde katkıda bulunuyoruz demiştim. Bu gün şu soruyu sorarak konumuza başlamak istiyorum. Kaleme aldığımız O yazıyı acaba kimler okudu.? Okuduktan sonra kendimizde nasıl bir değişiklik hissettik…?

  Acaba Paylaşımımız sizde yazılanlara hak veriyorum izlenimi uyandırdı mı? Uyandırdı ise; Ne zaman okuduğunuzu ve o tarihten bu tarafa ne yaptım diye kendi kendimize bir başka soru soralım. Değerli hemşerilerim seçimlere az bir zaman kaldığı şu günlerde ele alınacak o kadar çok konu var ki sayfalar yazmakla bitmez ve eminim ki sizde sıkıldığınızdan okumazsınız bile. Bizim Önemli bir çok sorunumuzun içinde Hatta en başlarda okumama sorunu da gelmektedir. Yazımın Yığılcanın sesi gazetesinde yayımlanmasının hemen ardından, gazetenin internet sitesinde de yer aldığını gördüm.

  Güzel yorumlar ve eleştiriler yapılmış. Sevindim çünkü okumama alışkanlığının yanı sıra okuyanlarda varmış diye düşündüm. Kısa bir süre inceleme yaptıktan sonra Yeğenimi aradım Bir yazı kaleme aldım ve şu an gazetenin internet sayfasında bir bakar mısın dedim. Nerde olduğunu ve yerini gösterdikten sonra bana yeğenim" Abo abi bu kadar uzun yazımı yazılır ben nasıl okuyacam şimdi bunu" dedi. Bunu bana söyleyen bir lise öğrencisi.

  Sevgili Yığılca'lılar Varmak istediğim konu şu ; Gerek yazılı gerek görsel, Okuma alışkanlığımızın olmaması da acaba bizim bazı gerçeklere gözlerimizi kapadığımız anlamına gelmez mi ? . Gerçekleri görmeyen insan nasıl olurda Öncelikle kendisine sonra çevresine ve yaşadığı alana faydalı olabilir. Yıllarca Ülke olarak hep gerçekleri görmediğimizden Okuma alışkanlığımızın olmamasından çekmedik mi.? Gazetemizde birkaç tane yazarımız var. Her hafta belirli bir konu belirliyorlar ve kaleme alıyorlar acaba hangi birimiz onların yazılarını sonuna kadar okuyor veya ilgimizi çekiyor. Yazan yakını ise bir göz atar, "bizim akraba ne yazmış" diye belki bakar arkadaşı ise "aaa bizim arkadaş ne karalamış" diye merak ettiğinden bakar. Kaç tanemiz bu hafta Sabri ARIKAN, Ahmet ALKAN, Sinan AYDIN, Ziya GÜNDÜZ ve Takip hangi konuyu ele almış neyi incelemiş diye merak edip bakıyor.

  Yığılca da kaç tane basın yayın organı var.? Yığılca nın sesinden başka gazete veya yerel basın varmı.? Haftada bir defa basılıyor. Bazen ise iki. Tamamen tüm yazılanları okusak ne kadar vaktimizi alır. Bir saatimizi alır mı ? Sanmam en fazla tabiri caiz ise sindirerek okusak bile o kadar almaz. Okuyalım Hemşerilerim okuyalım.

  BİR SONRAKİ YAZIMDA VE BAŞKA KONULARDA BULUŞMAK ÜZERE…

  9411 kez okundu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları