Yazarlar

Ders Alınması Gerek

Takip

  Yığılcanın sesi okurları, bildiğiniz gibi geçtiğimiz hafta Japonya 8.9 ile sallandı. Bizim yıllar önce bölgemizde olan depremi hatırlarsınız, bir çoğumuz çok sıkıntılı günler geçirdik. Yakınlarımızı kaybettik. Yani toplum olarak birçoğumuz deprem nedir? Bunu biliyoruz. Japonya da yaşanan felaketle de TV'lerden izlediğim kadarı ile vatandaş depremden korkmamış fakat meydana gelen tusunami orayı yerle bir etmiş. Ölü sayısının on binleri aşacağı yönünde iddialar mevcut. Vardır da o kadar ölen çünkü her taraf yerle bir olmuş. Toplum olarak bizimde bundan ders almamız gerekmez mi. Bir çok kişi Allah(c.c)'tan korkmuyormuş gibi yoldan çıkmış. Yarın ölüm gelecek kimse farkında değil. Mezara girdikten sonra yada ölüm kapıya dayandıktan sonra kimsenin tövbesi geçerli değil biliyorsunuz. O yüzden herkes kendine çeki düzen versin. Bugün varız yarın yokuz bunu unutmayalım. Dünya geçici artık herkes bunun farkına varsın.

  Ayrıca bu yıl Yığılca'ya yapılacak yatırımlardan bahsetmek istiyorum. Birkaç kişi bu yıl Düzce ve bölgelerine yapılacak fazla bir şey kalmadığını bu nedenle de tüm yatırımların bundan sonra ağırlıklı olarak Yığılca'ya yapılacağını söyledi umarım öyle olur. Yığılca için artık bir şeyler yapmak gerekir. Örneğin Yığılca da bir köprü var benim bildiğim acil yapılması beklenen ve bir çok kazaya sebebiyet veren o köprü köseler köprüsü. Bu yıl yapılacak sanırım çünkü ödeneğinin gönderilldiğini biliyorum. Bunun yanında halen yapılmayı bekleyen yollar mevcut onlarında bu yıl yapılacağını tahmin ediyorum. Çünkü Yığılca Kaymakamı Nuri Gezici Yığılca için elinden geleni yapıyor. Çalışıyor çabalıyor ve Yığılca'ya bir şeyler kazandırmaya çalışıyor. Zaten tek temennimiz Yığılca'nın artık bir yere gelmesi.

  Bu yazımda şundan da bahsetmek istiyorum. Geçen hafta bu köşe Yığılca esnaflarına seslenmiştim. Acaba bir şeyler yaptılar mı. Emniyete bir araç gerektiğini ve artık Yığılca da bir sivil ekip olması gerektiğini duyurmuştum. Esnaflar ellerini taşın altına koysunlar artık. Bu konuda emniyete destek olsunlar. O kadar yere sponsor olan Yığılcalı esnaflar göstersinler büyüklüğünü. Bugün yarın ilçede sivil ekip görücez biz istiyoruz ki bunu Yığılca istedi araç ve gereçleri Yığılcalılar temin etti. Gurur duyulacak bir şey olsun.

  Son olarak Yığılcanın Sesi Gazatesi'nden bahsetmek istiyorum. Buradan Ahmet Bey'e seslenerek Ahmet Bey gazete hakkında oldukça iyi duyumlar alıyorum. Artık gazete tüm köylerde okunur olmuş vatandaş yana döne gazete arıyormuş doğrusu. Tebrik ederim. Sizler bu gazete ile Yığılcanın okuma kültürünü bir nebze olsun arttırdınız. Bu çok güzel bir durum. Bu konuda Yığılca Kaymakamlığı da bir proje başlatmış. Yığılca servis arabalarında Kaymakamlık sayesinde okumak için kitap bulabiliyorsunuz. Yani Yığılca gazete okuyor, kitap okuyor. Kısaca YIĞILCA OKUYOR. Kültürü gelişiyor.

  Sağlıcakla Kalın Haftaya Buluşmak Dileği İle…

  7370 kez okundu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları