Gündem

AĞLAYAN ŞELALELER MİLLET VEKİLİNİ'DE BÜYÜLEDİ

09/12/2012 18:56
AĞLAYAN ŞELALELER MİLLET VEKİLİNİ'DE BÜYÜLEDİ
  Düzce'nin Yığılca ilçesine bağlı Mengen köyü mülkü hudutlarında, Yılançatı deresinde doğal olarak bulunan Ağlayan Şelaleler turizme kazandırılacak. Yılan çatı deresi üzerinde bulunan ve yaklaşık 10 metre yüksekliğe sahip en büyük şelalenin üst kısmından doğal olarak süzülüp, göz damlası şeklinde akan sular Milletvekili İbrahim Korkmaz'ı da büyüledi. Bugün Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz, Yığılca Kaymakamı Mehmet Özcan, Yığılca Orman İşletme Müdürü Hüseyin Bulut, Alkan Medya Grup Genel Yayın yönetmeni Ahmet Alkan, Özel İdare Müdürü Ersin Turan, Ak Parti İlçe Başkanı Muzaffer Yiğit, Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Varol, Ak Parti Merkez İlçe Yönetim kurulu üyesi İlhami Atasever, Encümenler Zeki Şahin, İsmail Arslan, Yığılca Arıcılar Birliği Başkanı Nusret Kara, Orman İşletme Merkez Melendere Şefi Abdullah Günaçar, Karaköknar İşletme Şefi Ali Kabaoğlu, Anadolu Ajansı muhabiri Akif Karslı ve köy muhtarları ile birlikte yaklaşık 40 kişi Yığılca' yılanca tında keşfedilen,Ağlayan Şelaleyi,Kanyonları ve küçük göletleri incelediler. Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz "bu doğa güzelliği nasıl olurda bugüne kadar ön plana çıkmaz. Burada hiçbir yerde olmayan, farklı bir güzellik var. Bu manzarayı ve kanyonu gördükten sonra gözlerim kamaştı" dedi. Ayrıca korkmaz; Özellikle ağlayan şelalenin ve kanyonların turizme kazandırılması için ilçe kaymakamlığına ve turizm müdürlüğüne gereken desteği sağlayacaklarını belirtti. AĞLAYAN ŞELALE, ve konyonlar, 2013 yılı içinde Yığılca'nın vazgeçilmez projelerinden biri olacak. Şelalelerin projesi bittiğinde, İç Anadolu yakasının en sportif doğa konumuna gelecek olan şelaleler şimdiden büyük ilgi görmeye başladı. Toplamda 7 km'lik bir alana sahip olan şelaleler sadece Yığılca ? Düzce'ye değil, İç Anadolu ve Avrupa'nın tamamına hitap edecek konuma sahipler.Yakın zamanda Keşfedilen 10 adet şelale ve kanyonlar turizm müdürlüğünden proje bekliyor. Son yıllarda Yedigöller yolu vesilesi ile doğa turizminde yoğunluk gören Yığılca, kırmızı benekli alabalığı, Ağlayan Şelalesi,kanyonları ve doğa turizmi ile Düzce'nin göz bebeği olacak.

  11860 kez okundu.

  9 yorum yapılmış

  • AYHAN BULUT10/12/2012 21:35

   Düzce İL olduktan sonra Yığılca,da büyük gelişmeler başladığını gördük ve tarihimiz ve saklı ketn şelalerimizi tanıma fırsatı bulduk ve devamını bekliyoruz.
  • Orhan ACAR10/12/2012 22:03

   Saklı Kent Turim İlçemizin doğa ve tabiat güzelliklerinin ortaya çıkarılmasında emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletirim. İlçemizin Turizm yönünde kalkınması için burada tüm sivil toplum örgütlerine, kamu kurum ve kuruluşlarına, siyesilere çok büyük işler düşmekte. Herkesin taşın altına el atmasını umut ederim.
  • aslı14/12/2012 13:22

   bu şelaleler çok güzelmiş
  • haydar14/12/2012 13:23

   emeği gecip bizlere buraqları tanıtanlara şükranlarımızı sunarız
  • Y.homuzlu14/12/2012 13:34

   sayın vekilim yığılcamıza verdiğin değerden ötürü sana şükran borçluyuz sayglar
  • efe14/12/2012 13:35

   ilçemizin sesi olan gazeteci arkadaşlara tşk eder,im.
  • veli14/12/2012 13:36

   burayı kimler keşvetmişse güzel bir iş cıkarmış.yığılcaya ve turizme hayırlı olsun
  • elif26/12/2012 21:50

   yönetimin buralara gelip keşvetmelerine yardımcı olan herkezden allah razı olsun
  • xzcvfgg26/12/2012 21:52

   hjj9uılıuo
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.