Gündem

FATMA TOPRAK'IN MEZARI AÇILDI

18/10/2012 09:22
FATMA TOPRAK'IN MEZARI AÇILDI
  Ailesinin Acısı Tazelendi.Yaklaşık 2 yıl önce, Yığılca Bekirler Köyünde meyve toplamak için tarlaya giden ancak tarlada ölü bulunan 2 çocuk annesi 25 yaşındaki Fatma Toprak olayında cinayet şüphesi devam ediyor. 29.09.2010 tarihinde yaşanan şüpheli ölümün sır perdesi devam ediyor. Bugün 18.10.2012 tarihinde Yığılca Bekirler köyünde mezarı bulunan Fatma Toprak'ın olay yeri inceleme ekipleri tarafından mezarı açılarak yeni bulgulara rastlanıldığı ifade ediliyor. Konu ile ilgili gazetemize açıklama yapan baba Bayram ve anne Hacer Zengin "kızımız ölmedi, öldürüldü. Bugünde olay yeri inceleme ekipleri tarafından açılan mezarda sonradan koyulmuş 2 adet kızımızın cesedine ait olup olmadığı belli olmayan kemikler bulundu. Bulunan kemikler ve cesedin kafatası alınarak olay yeri inceleme ekipleri tarafından getirilerek işleme konuldu" dedi. Ayrıca acılı aile "kızımın 25 ay önce esrarengiz ölümü bir türlü aydınlanmadı. Yaklaşık 2 yıl sonra mezar açılarak kızıma ait olduğunu düşündüğüm mezara sonradan koyulmuş kemik parçalarının olayı aydınlatacağına inanıyorum. Bu konuda gerekli mercilerin gereken işlemleri istisnasız gönülden yapacaklarına inanıyorum" dedi. 1 metre yükseklikten düşüp ölen kadın için eşekten düşüp öldüğü yönünde rapor yazan adli tıp raporuna itiraz eden aile olayı açığa çıkartmak için 2 yıldır mücadele veriyor. 2 yıldır soruşturma sürerken bugün yaşanan gelişme ile, Fatma Toprak'ın Yığılca Bekirler köyünde bulunan mezarı açıldı. Jandarma ve savcılık gözetiminde açılan mezardan genç kadının ait bulgular ve kafatası İstanbul Adli Tıp kurumuna gönderildi.

  14285 kez okundu.

  4 yorum yapılmış

  • kardeşi muhammet18/10/2012 14:06

   inşallah bir gün çıkıcak kardeşimin katili
  • ibrahim Çengel18/10/2012 20:01

   Mutlaka aydınlanmalı. Köyümüzde 100 kişiden 99'u cinayet olduğuna inanmaktadır. Bende aynı kanaatteyim. adalet bir gün geciktirmeli de olsa tecelli edecektir. Elinden bir tas su içinler,pişirdiği yemeği yiyenler ve mezar açılırken bile cinayetin aydınlanacağı endişesiyle kin ve nefret duygusu içinde mezar açılışı sırasındayanından geçmektedirler.
  • selahattin yavuz29/10/2012 18:57

   fatma toprağın ailesine baş sağlığı diliyorum yığılcada adalet işlemiyor benimde kızım 6 nisan 1998 yılında kaçırılıp ertesi günü 5 km uzakta çobanların bile giremediği dere yatağında cesedini bulduk sonuç sıfır adli tıp kendisi ölmüş dedi inanmadık ama araştıracak gücüm yoktu katil yada katiller elini kolunu sallayarak geziyorlar bu yüzden yığılca jandarmaya ve adliyeye inanmıyorum görevini yapmıyorlar inşallah fatma toprağın katili yada katilleri bulunur
  • vatandaş 04/11/2012 16:01

   vayyyyyyyyyyyy gıdene yanarım canaballah evlat acısıyla terbıye etmesın basları sag olsun
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.