Gündem

Kültür turuyla Düzce'yi yakından tanıdılar

20/02/2021 12:24

Düzce Valiliği'nin 2021 yılını Düzce için "Turizm Yılı" ilan etmesinin ardından Ordu'dan Düzce'ye gelen 25 kişilik turist kafilesi kentin doğal ve tarihi güzellerini yakından gördü. Bir turizm acentasının organizasyon desteğiyle kente gelen kafile, Efteni Gölü ve Kuş Cenneti, Güzeldere Şelalesi ve Tabiat Parkı, Konuralp Müzesi ve Anfi Tiyatro kazı alanı, Akçakoca Fakıllı Mağarası, Ceneviz Kalesi, Akçakoca Merkez Camii ile Düzce şehir merkezini görme fırsatı buldu.

Kültür turuyla Düzce'yi yakından tanıdılar

      İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Sabahattin Parlak, Ordu'dan gelen misafirleri Konuralp Müzesi'nde çiçek takdim ederek karşıladı.
  Batı Karadenizin Efes'i olarak bilinen Konuralp'teki antik tiyatro alanını ziyaret eden kafile, Düzce Belediyesi adına Beltur Genel Müdür Yardımcısı Gönül Ekiz Asuk tarafından kazı alanında ağırlandı.
  Düzce'nin bir çok turizm alanının yanı sıra Batıkaradeniz'in en büyük mağaraları arasında yerini alan Sarıkaya Mağarasının gezi programına alınmaması dikkatten kaçmadı.  Yığılca'da bulunan Sarıkaya mağarası, Saklıkent Şelalesi, Yoğunpelit-Mengen Şelaleleri, Hasanlar barajı gibi turizm alanlarının gezi programlarına alınması bekleniyor.

  2747 kez okundu.

  1 yorum yapılmış

  • Yığılca seveni17/02/2021 13:21

   Sayın Ahmet Alkan bey bu şekilde Yığılca nın gezi programlarına alınmaması Düzce valiliğinin ve Yığılca buroklatlarinin suçu çünkü tanıtım ve bilgilendirme yetersiz kanımca saygılar...
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.