Gündem

Yığılca'da, sokak hayvanları umut bekliyor

21/01/2021 16:43

Düzce’nin Yığılca ilçesinde sokak köpekleri umut bekliyor.

Yığılca'da, sokak hayvanları umut bekliyor

  Yığılca merkeze bırakılan köpeklerin umudu Aydın Uzun oldu.

  Yığılca’nın yıllardır sorunu haline gelen ve duyarlı vatandaşların tepkisine yol açan sokak hayvanları yardım bekliyor.

  Havalarında iyiden iyiye soğumasının ardından köpek ölümleri artmaya başladı.

  Yığılca’da köpeklerin sevgisini kazanan Aydın Uzun gece gündüz demeden onlarla vakit geçiriyor ve bakımlarını yapmaya çalışıyor.

  Daha önce birkaç işte çalıştığını ancak köpeklerden dolayı işten sürekli çıkarıldığını ifade eden Uzun, “Hiçbir gelir kaynağım yok. Hayvan sever vatandaşların yardımı ile köpeklerin bakımını tamamlamaya gayret ediyorum. Sağ olsunlar sayın kaymakamımız bize imkanlar doğrultusunda destek oluyor. Köpeklerin bakımının bir kısmını üstlendiler ancak yetersiz. Köpeklerimizin kalacak bir yerleri yok. Soğuk havalarda donarak ölüyorlar. Kimi zaman onlara sarılarak uyuyorum. Gece gündüz demeden bakımları için gayret gösteriyorum. Ama ne yazık ki yetmiyor. Yetkililerimizin barınak tarzı bir yer yapmalarını istiyorum. Bakımlarını söz veriyorum ben üstleneceğim. Hiçbir bedelde istemiyorum. Sadece ilaç, yemek ve su versinler ben elimden gelen gayreti göstereceğim” dedi.

  Uzun yıllardır sokak hayvanları için varını yoğunu harcayan ve geliri olmadığı için günlük işlerde çalışarak kazandığı parayı sokak hayvanlarına harcayan Aydın Uzun destek bekliyor.

  Bazı esnaflarında zaman zaman destek olduğunu dile getiren Uzun, “İyi niyetli esnaflarımız var. Kimisi ekmek alıyor kimisi mama ama bunun devamlılığı yok. Soğuk havada karınlarının doyması yetmiyor. Bazı hayvanlarım hastalıklı tedaviye ihtiyacı var. Köylerden ve çevre ilçelerden bu bölgeye çok sayıda köpekler bırakılıyor. Onların sığınacak yeri de ben oldum. Ömrüm el verdiği sürece onlara bakacağım” dedi.

  7728 kez okundu.

  2 yorum yapılmış

  • Ali osman sürücü20/01/2021 19:50

   Aydın abim Allah razı olsun inşallah hayvanlar benim sessiz kullarımdır diyen Rabbim senden gani gani razı olsun inşallah bu dünyada ve ahirette sana iyilikler güzellikler nasip eylesin inşallah hakkın ödenmez abim yığılçaya gelinçe inşallah elimden geldiğince bende sana destek olacağım kal sağlıcakla canım abim
     (Toplam 1 oy kullanıldı.)
  • Yılmaz sengul 21/01/2021 13:01

   Slm yazın köpekleri fındığa bağa bahçeye bağlıyorlar kışında sokağa bırakıyor yazın tekrar sokaktan alıyorlar bu vijdansizlar
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.