Gündem

Ekipler sahada, mücadele devam ediyor

20/01/2021 08:30

Yığılca’da 2 gün boyunca etkili olan kar yağışı merkezde 70santimereye kadar ulaşırken köylerde ise 1 metrenin üzerine çıktı.

Ekipler sahada, mücadele devam ediyor

  Yığılca kaymakamlığı ve Yığılca belediye ekipleri karla mücadeleye devam ediyor. Kapanan ilçe merkezinin trafiğe açılmasının ardından köy yollarında çalışmalar devam ediyor.

  Konu ile ilgili açıklama yapan Yığılca Kaymakamı Abdullah Kurt, “Değerli hemşehrilerim;

  Karla mücadele çalışmalarımız çok yönlü devam ediyor. 39 köy 4 mahalle ve 26 köy altı yerleşim birimlerimiz için planlama yaptık yol açma çalışmalarımız devam ediyor. Gece boyu da çalışmalar devam edecektir. Acil müdahale gerektirecek durumlar haricinde program dahilinde hareket ediyoruz.

  İlçenin muhtelif yerlerinde sokak hayvanları için mama bırakıldı, kuşlar için yemler serpildi.

  Siz değerli vatandaşlarımızdan istirhamımız her hangi bir endişeye mahal vermeden, yağan kar sevinciyle covid tedbirlerini ihlal etmeden, komşularınızı gözetip zor durumda olanları bize bildirerek, yine sokağınızdaki canlıları gözeterek, gözetemeyecek durumdaysanız bizleri muhtarınız aracılığla haberdar ederek bize destek olmanız.

  Tekrar yinelemekte yarar var;kar yağışı devam ediyor kısa süreli yollarımız kapalı kalabilir evinde hastası olan,yolların kapalı olmasından;evinde gıda veya yakacak problemi olan bunların yokluğundan endişe duymasın kar üstünden giden paletli araç dahil yeterli aracımız var sizlerin yanındayız. Karla mücadele çalışmalarımız 24 saat esaslı devam edecek” dedi.

  6702 kez okundu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.