Gündem

Arıcılara Kovan, Makine Ve Ekipman Hibe Desteği

01/01/2021 18:40

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından arıcılara kovan, makine ve ekipman desteği verilecek. Konu ile ilgili Düzce Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

Arıcılara Kovan, Makine Ve Ekipman Hibe Desteği

     “Bakanlığımız tarafından 2020-2022 yılları arasını kapsayan Arıcılık, İpekböcekçiliği, Kaz ve Hindi Yetiştiriciliği Yatırımlarının Desteklenmesine İlişkin, Uygulama Esasları Tebliği (Tebliğ No: 2020/36)"; 5 Aralık 2020 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.
  Projeden Arı Yetiştiricileri Birliği veya Bal Üreticileri Birliğine üye, Arıcılık kayıt sistemine (AKS)  müracaat tarihi itibariyle en az 3 yıldır kayıtlı, AKS deki aktif kovan sayısı bakımından 50 ve üstü arılı kovana sahip, Bal üretimine ilaveten bulunduğu bölge ve ekotip dikkate alınarak diğer arı ürünlerinden arı sütü, polen, propolis, arı ekmeği(perga), arı zehiri, apilarnil' den en az ikisini üreteceğini taahhüt eden arıcılar faydalanabileceklerdir.
  Proje kapsamında Arıcı Barakası, Boş kovan, Güneş Paneli (portatif katlanabilen) Bal süzme makinesi vb. ekipmanlara hibe desteği verilecektir.
  Hibe desteğine başvurular 04/01/2021 tarihinde başlayacak olup, yararlanmak isteyen yatırımcıların 22/01/2021 tarihi mesai bitimine kadar il ve ilçe müdürlüklerine başvuru evrakları ile birlikte şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.
  Yapılan değerlendirmeler sonucunda desteklenmeye uygun bulunan proje sahibi gerçek ve tüzel kişilere, alacağı makine, alet-ekipmana göre 30 Bin TL'ye kadar karşılıksız %50 hibe desteği verilecektir.”

  3809 kez okundu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.