Gündem

2021 Turizm Yılı Olarak Kutlanacak

29/12/2020 09:22

Düzce’de 2021 yılının “Turizm Yılı” olarak kutlanması kararı alındı.

2021 Turizm Yılı Olarak Kutlanacak

  Düzce Kültür ve Turizm İl Müdür Vekili Sabahattin Parlak, 2021 yılının Düzce’de turizm açısından atılım yılı olacağını söyledi. Birçok doğal güzelliklere sahip Düzce’de 2021 yılının “Turizm Yılı” olarak kutlanması için harekete geçildi.

  Konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

  “Düzce tarihi geçmişi ve doğal zenginlikleriyle büyük turizm potansiyeline sahiptir. Ayrıca Ankara-İstanbul arasındaki Tem ve E-5 karayolunun orta yerinde bulunması ve her iki yolun Düzce şehir merkezinden geçmesi turizm açısından büyük avantajıdır. İç ve dış göçler sebebiyle oluşan kültürel zenginlik de diğer önemli avantajlardan biridir.

  Bu sebepledir ki turizm ilimiz yöneticilerinin ve sivil toplum örgütlerinin sürekli gündeminde olmuş bu amaçla önemli çalışmalar yapılmıştır. Tüm bu gayretler ve gelişmelerin sonunda Düzce'de turizm patlama noktasına gelmiştir.

  Bu atılımı gerçekleştirmek için, ilimizin tüm potansiyelinin bir bütünlük içerisinde harekete geçirilmesi gerekmektedir. Bu da tüm kesimlerin imkânlarını turizm hedefine yöneltmesi, iş birliğinin en üst düzeye çıkarması ile mümkün olabilir.

  Bu amaçla; İlimizin tarihi, kültürel ve doğal kaynaklarını turizme kazandırmak, turizm bilinci oluşturmak ve bunu kalıcı hale getirmek üzere 2021 yılının "Turizm Yılı" olarak kutlanmasını, yıl içerisinde yapılacak faaliyetlerin planlaması, uygulanması ve koordinasyonu için bir yürütme kurulu kurulması, alt komisyonlar oluşturulması ve yıl içerisinde kurum-kuruluşlar ile sivil toplum örgütleri tarafından yapılacak tüm faaliyetlerin turizm temalı yapılması önem arz etmektedir. Kamuoyuna duyurulur.”

  6135 kez okundu.

  1 yorum yapılmış

  • Ahmet 28/12/2020 14:03

   Saklıkent Şelalesini Bi adam akıllı yapamadılar. Suyun düştüğü yeri güzelce temizleyip genişce bi havuz haline getirilsin. Öyle betonla falan da değil. Oradaki doğal taşlar ile bent yapılsa o bile yeter. Daha çok cazibeli olur. Antalya vs gibi yerlerde aynı şelalelerden var ve suyun düştüğü yerde insanlar girip serinleyebiliyor Ayrıca oraya içmeye açmaya giden adi insanlara lafım orayı temiz bırakın. Hayvan bile sizin gibi kirletmiyor yaşadığı yeri.
     (Toplam 3 oy kullanıldı.)
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.