Gündem

Mücadelede 71 iş makinesi, 169 personel görev yapacak

26/12/2020 15:09

Düzce Valisi Cevdet Atay, il özel idaresine ait makine parkında karla mücadele programına dahil edilecek iş makinalarını denetledi.

 Mücadelede 71 iş makinesi, 169 personel görev yapacak

  Vali Atay’a İl Genel Meclis Başkanı Cevdet Atay ile Genel Sekreter Hayri Şen eşlik etti.

  Valilik tarafından yapılan açıklamada, İl genelinde Merkez ve ilçe köy yollarında yapılacak olan kar mücadelesinde 71 adet iş makinesi ve 169 adet personelin görev yapacağı açıklandı. Karla mücadele programında özellikle ulaşımın aksamaması için 24 saat görev yapılacağı bildirildi.

  Vali Atay yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.

   “Karla mücadele konusunda sorumlu kuruluşlarımızın aldıkları tedbirleri değerlendirmek ve varsa eksikleri gidermek için bir aradayız. Merkezde Belediyemiz ve belediye sınırları dışında İl Özel İdaremiz ve devlet yollarında Karayolları Bölge Müdürlüğü olmak üzere karla mücadelede esas çalışmaları yapacak kurumlarımız bunlardır. Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığımız da bu alanda kendi görev alanlarında sorumluluklar üstlenmiş kurumlardır. Meteoroloji Bölge Müdürlüğümüz de bütün bu çalışmalarda esas verileri sağlayan kuruluşumuzdur. Memnuniyetle gördük ki kurumlarımız kış şartlarına ve karla mücadeleye hazır durumdadırlar. Bu kurumlar arasında koordinasyonu Valilik olarak biz gerçekleştireceğiz. Koordinasyon karla mücadele için çok önemlidir. Araç gereç paylaşımı ve personel ihtiyacının karşılıklı giderilmesi gibi konular çok önemlidir. Valilik olarak gerekli tedbirleri aldık ve almaya devam etmekteyiz.”

  5021 kez okundu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.