Gündem

Yığılca’da, Öğrencilere Tablet ve Çalışma Masası Dağıtımına Başlanıldı

16/10/2020 07:57

Yığılca Kaymakamlığının başlatmış olduğu "Yığılca'da Eğitime Tam Destek" kampanyası ile  başarılı öğrencilere tablet ve çalışma masası dağıtımı yapıldı.

Yığılca’da, Öğrencilere Tablet ve Çalışma Masası Dağıtımına Başlanıldı

  İlk etapta 74 öğrenci ile başlayan projenin ilerleyen günlerde 400 olacağı belirtildi.
  Yığılca Kaymakamlığı önünde yapılan kampanya tanıtım programına Kaymakam Abdullah Kurt, Belediye Başkanı Rasim Çam, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Aldırmaz, İl Genel Meclisi üyeleri Hüseyin Yılgın ve Ramazan Baltacı katıldı. 
  Yığılca’da 2133 öğrenci bulunuyor. Bu yıl 8. Sınıf ve 12. Sınıf başta olmak üzere yaklaşık 400 öğrenciye çalışma masası, tablet ve bilgisayar dağıtımı yapılacak.
  Dağıtım önceliğinde belirlenen  kriterlerin şu şekilde olduğu belirtildi. 
  Okul notu ortalamasının 85’in üzerinde olan öğrencilere çalışma masası ve tablet. 
  80’in üzerinde olanlara ihtiyaçlarına göre çalışma masası veya tablet dağıtımı yapıldı. 
  Üretilen çalışma masaları Yığılca Çok Programlı Meslek Lisesi'nde yapılıyor. Masanın sandalyesi ile birlikte maliyetinin 550TL olduğu bilgisine ulaşıldı. 
  Ayrıca projeye dahil olmak isteyen vatandaşların Yığılca Kaymakamlığı yada İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne başvurmaları istendi. 
  Esnaf ve vatandaşların eğitime destek kampanyasına dahil olmasını istediklerini belirten Kaymakam Kurt burada yaptığı açıklamada, “Öğrencilerimize desteğimiz bununla sınırlı kalmayacak. Bu yolda asla yalnız değilsiniz.Sizlerde ümitlerimiz güzel hayallerimiz var,pandemi sürecinde daha çok evdesiniz bol bol çalışma fırsatınız olacak İnşallah bu yıl sonunda LGS sınavı sonuçları açıklandığında %5’e girmenizi bekliyoruz” dedi. 
  Daha sonra Yoğunpelit köyüne gidilerek burada ikamet eden bir öğrenciye çalışma masası ve tableti Kaymakam tarafından bizzat verildi.

  9142 kez okundu.

  1 yorum yapılmış

  • Hüseyin ışık 18/10/2020 16:46

   Sahtekarlar devletin işinie ilçede hırsızlıkta tavan yapmış kişileri devletin tablet dağıtmasında neden fotolarını paylaşıyorsunuz
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.