Gündem

Köy yollarında asfalt çalışmaları başladı

14/10/2020 12:29

KÖYDES projesi kapsamında bu yıl asfaltlanması planlanan Dibektaş-Yeniyer Grup Yolu, Bekirler Köyü Yolu üzerinde asfalt çalışmaları başladı.

Köy yollarında asfalt çalışmaları başladı

   İl ve İlçe özel idaresine bağlı ekipler ilk olarak Dibektaş-Yeniyer Grup Yolunda çalışmalara başladı. 2 Bin 500 metre olarak yapılması planlanan yolun yaklaşık 2 kilometresi tamamlandı. Grup yolundaki çalışmaların ardından Bekirler köyü yolu asfaltlanacak. 2 Bin 350 metre olarak planlaması yapılan yolun kısa zamanda tamamlanması bekleniyor.

  Asfalt çalışmalarını yerinde inceleyen Yığılca Kaymakamı Abdullah Kurt, ekipleri ziyaret ederek bilgi aldı. Ziyarete İlçe Özel Müdürü Ahmet Top, İl Genel Meclisi üyeleri Hüseyin Yılgın, Ramazan Muhterem Baltacı’da katıldı.

  Ekiplere çalışmalarında kolaylıklar dileyen Kaymakam Kurt, “Dibektaş-Yeniyer Grup Yolu 2500 metre, Bekirler Köyü Yolu 2350 metre olarak Köydes kapsamında sıcak asfalt çalışması başladı. Sarıkaya Mağarası yolu bu yıl yapılacak planlama aşamasında, Yedigöller yolunun sıcak asfalt olması için çalışmalar devam ediyor” dedi.

  3879 kez okundu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.