Gündem

Yığılca'da turizm konuşuldu

13/10/2020 12:30

Yığılca Kaymakamı Abdullah Kurt başkanlığında Yığılca'da turizm toplantısı yapıldı.

Yığılca'da turizm konuşuldu
  • Yatırımcıların İlgisini Çekecek!

   Kaymakamlık toplantı salonunda yapılan toplantıya Kaymakam Abdullah Kurt, Belediye Başkan vekili Dursun Sayın, İl Genel Meclisi üyeleri Hüseyin Yılgın, Muhterem Baltacı, Yığılca Orman İşletme Müdürü Sefer Tüce, İşletme şefi Osman Ayberk Özyürek, İlçe Özel İdare Müdürü Ahmet Top, Yazı İşleri Müdürü Serdar Badem, Yığılca Kültür Turizm Dayanışma Ve Yardımlaşma Derneği başkanı Gökhan Alkan, Yığılca Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Veli Vergili, Zabıta amiri Recep Öztürk, Fotoğrafçılar Savaş Candan, Emrah Candan katıldı. 
  Toplantıda Yığılca'da turizm bölgelerinde yapılması planlanan çalışmalar paylaşıldı.
  Ayrıca yakın bir zamanda başlaması planlanan Yedigöller yolu genişletme ve asfaltlama çalışmalarına değinildi. 1990 yıllarında Yoğunpelit güzergahı üzerinden başlanıp tamamlanamayan Yedigöller yolunun tamamlanması ve Hasanlar barajı etrafına yol yapılması konusunda görüş verildi. 
  Hasanlar barajı, Sarıkaya Mağarası, Saklıkent şelalesi, Yoğunpelit-Mengen Şaleleri, Geyikbeli Kanyonları, Kocameşe gibi turizm alanlarının yanı sıra  turizme açılmamış yaylalar, mağaralar ve tarihi camiler ile türbelerin tanıtılması turizme kazandırılması konusunda yapılacak çalışmalar görüşüldü.
  Yığılca Kaymakamı Abdullah Kurt, “Yığılca turizm açısından önemli bir yere sahip. İlçenin turizm haritasının çıkarılarak bakanlığa gönderilmesi konusunda çalışmamız mevcut” dedi.

  4234 kez okundu.

  3 yorum yapılmış

  • Veli VERGİLİ13/10/2020 13:28

   İlçemizin tanıtımı için herkes üzerine düşeni yapmalı.Duyarlılığı için Kaymakamımızı kutlarım.İnşallah başlattığı bu çalışma sonuca ulaşır.
     (Toplam 1 oy kullanıldı.)
  • Mustafa KELEŞ 13/10/2020 14:09

   Hayırlara vesile olur İnşaAllah. Toplantıda ilçenin esnafları ile diger sehirlerde yasayan Yığılca'lı hemşehrilerimizin kurmuş oldukları derneklerimizin temsilcilerininde bulunması daha verimli olurdu diye düşünüyorum. Lakin haberin başlığında olduğu gibi InşaAllah konuşulmakla kalmadan, düzenli ve planlı olarak konuşulanlar hayata geçirilir. Alm. Bünde'den Selam ve dua ile.
  • Turizmi hasanlardan başlatmak gerek13/10/2020 22:42

   Hasanlar barajı il merkezine en yakın lokasyon buralardan başlayın bakınız marangozbahcekafe.com örneğine
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.