Gündem

Düzce İGM’den, Ermenistan’a Kınama

02/10/2020 14:12

Ermenistan’ın Azerbaycan’a saldırılarını kınayan ortak bildiri metni Düzce İl Genel Meclisi Ak Parti gurubu ve Milliyetçi Hareket Partisi gurubu tarafından ortak bildiri metni altında yayınlandı.

Düzce İGM’den, Ermenistan’a Kınama

  Ak Parti gurup başkan vekili Hasan Aktürk ve Milliyetçi Hareket Partisi gurup başkan vekili Ramazan Muhterem Baltacı tarafından imzalı kınama bildirisinde Ermenistan’ın ateşkesi ve uluslar arası hukuku ihlal ederek yaptığı saldırı kınandı.

  Yapılan bildiride şu ifadelere yer verildi.

  “ İl Genel Meclisi AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi grubu olarak, Ermenistan silahlı kuvvetlerinin 28 Eylül 2020 tarihinde Yukarı Karabağ’da ateşkesi ve uluslar arası hukuku ihlal ederek ağır silahlarla Azerbaycan sivil yerleşim yerlerini ve askerlerini hedef alan saldırılarını en güçlü şekilde kınıyoruz.

  Bu son saldırı Tovruz’daki saldırılardan sonra, Ermenistan’ın bölgede barışın ve istikrarın kalıcı tesis önündeki en büyük engel olduğunu bir kez daha göstermiştir.

  Bizler, uluslar arası hukuktan kaynaklanan meşru müdafaa hakkı çerçevesinde halkını korumak ve toprak bütünlüğünü tesis etmek amacıyla Azerbaycan’ın gerçekleştirdiği savunmasını destekliyoruz.

  30 yıla yakın süredir Yukarı Karabağ, Ermenistan’ın işgali altındadır. Bu haksız işgalin sona erdirilmesi için Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi ve AGİT kararlarına uygun şekilde barışçıl çözüme desteğimizi tekrarlıyoruz. Uluslar arası camiayı, bugüne kadar Ermenistan’ın işgali ve sorumsuz saldırıları sebebiyle zarar gören Azerbaycan’ın yanında olmaya davet ediyoruz.

  Bu vesileyle, Meclisimizdeki grubu bulunan siyasi partiler olarak, şehit düşen Azerbaycanlı kardeşlerimize Allah’tan rahmet, gazilere acil şifa ve can Azerbaycan’a başsağlığı dilerken, milletimizin dayanışma iradesini bir kez daha güçlü bir şekilde vurguluyoruz”

  5344 kez okundu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.