Gündem

Kaymakam Kurt, Yığılca turizmi üzerinde çalışıyor 

25/09/2020 19:47

Yığılca Kaymakamı Abdullah Kurt Yığılca’da ekoturizmi canlandırmak için çalışmalara yoğunluk kazandırdıklarını ifade etti.

Kaymakam Kurt, Yığılca turizmi üzerinde çalışıyor 

  Kaymakam Kurt, kısa bir süre önce göreve başlamasına rağmen ilçede bulunan turizm alanlarını tek tek gezerek yapılacak çalışmaları yerinde tespit ediyor.

  Kaymakam Kurt, Saklıkent Şelalesi ve Yoğunpelit-Mengen Şelalelerini de gezerek yollarını inceledi eksiklikleri yerinde tespit etti. 

  Ayrıca Kurt,Yığılca-Yedigöller yolunun ilçe turizmi için büyük önem taşıdığını ifade ederek , “İlçemiz; ormanları,şelaleleri,yaylaları,mağaraları,doğa yürüyüş parkurları ve barajı ile doğa harikası biryer.Bu güzellikler muhakkak ekoturizme kazandırılmalı,İlçemiz için sürdürülebilir kalkınmanın bir yoluda turizmden geçiyor. Yedigöller yolu ise ilçe turizmi için büyük önem taşıyor adeta İlçe turizmin lokomotifi,olmazsa olmazı! Yedigöller yolunun asfaltlanmamış çok az bir kısmınında asfaltlanması için çalışma yürütüyoruz.” dedi.

  Öte yandan, Yoğunpelit Mengen şelaleleri incelemesi sırasında Düzce Üniversitesinden bir gurup öğrencinin piknik yapılan alanda çöp topladıklarını gören Kaymakam Kurt, öğrencilere teşekkür etti. Kurt, öğrencilerin bu davranışlarının örnek sergilemesi gerektiğini ifade ederek, "doğayı temiz tutmak bizlerin elinde,bu güzel mekanlar bekçiyle değil ancak sevgiyle,doğayı sahiplenmeyle korunur, piknik yaptığımız alanlardan lütfen çöplerimizi toplayalım” dedi.

  8358 kez okundu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.