Gündem

Orman Yangınları İçin Büyük Risk

01/09/2020 15:29

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan verilere göre orman yangınlarının önümüzdeki 15 ...

Orman Yangınları İçin Büyük Risk

  Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan verilere göre orman yangınlarının önümüzdeki 15 gün için büyük risk taşıdığı belirtildi.

  Düzce Valiliği konu ile ilgili uyarıda bulundu. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi. 

   “Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan verilere göre bölgemiz önümüzdeki 15 gün boyunca orman yangınları açısından oldukça yüksek risk taşımaktadır.

  Tüm ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de orman yangınları açısından oldukça yüksek risk oluşturan sıcak hava özellikle havanın rüzgarlı olduğu zamanlarda çıkan, anız ve kırsal alan yangınlarının bazen ormanlarla birlikte yerleşim yerlerini, hatta köyleri tehdit etmektedir. Bu yüzden yangına zemin oluşturmamak adına, özellikle yer yer kuvvetli rüzgarın çıktığı ve nisbi nemin düşük olduğu bu günlerde anız yakılmaması, orman içerisinde ve yakın yerlerde vatandaşlarımızın ateşle ilgili faaliyetlerden uzak durmaları, gösterilen piknik alanlarının dışında piknik ateşi yakılmaması, yakılan piknik ateşinin söndürülmesi ve saat 20:00 dan sonra piknik alanları dahil ilimiz genelinde hiçbir şekilde ateş yakılmaması gerekmektedir.

  Ayrıca, orman yangınlarına sebebiyet verenler tespit edilerek kanunda öngörülen cezai müeyyideler uygulanacak ve meydana gelen zarar da kendilerinden tazmin edilecektir.

  Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” 

  11796 kez okundu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.