Gündem

Minik Efe Düzce Üniversitesi Hastanesi’nde Hayata Bağlandı

28/04/2020 11:57

Dünyada ve ülkemizde yeni tip Koronavirüs (Covid-19) ile mücadele devam ederken, Düzce Üniversitesi Hastanesi’nde acil ve kritik sağlık sorunu yaşayan hastalara müdahale edilerek şifa verilmeye devam ediliyor. Bu kapsamda mide çıkışında darlık nedeniyle kilo kaybeden 40 günlük bebek, Düzce Üniversitesi Hastanesi’nde yapılan ameliyat sonrası sağlıklı bir şekilde taburcu edildi.

Minik Efe Düzce Üniversitesi Hastanesi’nde Hayata Bağlandı

  30 yaşındaki Elif Şenel, yeni doğan bebeğinin kusma nedeniyle kilo kaybı yaşaması sonucu Düzce Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne başvurdu.  Hastanede yapılan klinik değerlendirme sonucu, 40 günlük Efe Şenel için mide çıkışındaki darlık (pilor stenozu) saptanarak ameliyat kararı alındı.  Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Murat Kabaklıoğlu tarafından gerçekleştirilen ameliyatın ardından sağlığına kavuşan minik Efe taburcu edildi.

  Yapılan operasyon ile ilgili bilgi veren Dr. Öğr. Üyesi Murat Kabaklıoğlu, bu hastalığın toplumumuzda nadir görüldüğünü ifade ederek “Bebeğimiz kusma şikayeti ile geldi. Şu an 40 günlük olan bebeğimiz, 20 günlükken kusmaya başladı. Mide çıkışında darlık vardı. Bebeğimiz kustuğu için artık beslenemez hale gelmişti. Hastanemize geldiğinde kilo ve su kaybı nedeniyle hayati tehlikesi oluşmuştu. Korona salgını döneminde sadece bu virüs ile uğraşmıyoruz. Acil hastalarımızla da ilgileniyoruz. Dolayısıyla hazırlıklarından sonra ameliyatı yaptık. Şuanda iyi durumda. Bebeğimiz ve annemiz mutlu, biz mutluyuz. Sağlıkla taburcu edeceğiz.”dedi. 

  Bebeğinin sağlığına kavuşmasından dolayı mutlu olduğunu ifade eden anne Elif Şenel ise, doktor ve ekibine teşekkür etti. Düzce Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay da içinden geçtiğimiz bu zorlu koşullarda ameliyatı gerçekleştiren Dr. Kabaklıoğlu’a teşekkür etti.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.