Gündem

Sokak hayvanları unutulmadı

24/04/2020 11:34

Yığılca İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri mahallelerde bulunan başı boş köpeklere mama takviyesi yaparak beslenmelerine yardımcı oldu.

Sokak hayvanları unutulmadı

  Yığılca’da, İlçe Tarım Müdürlüğü ve hayırsever vatandaşlar sokak hayvanlarını unutmuyor.  

  Haftalık belirli periyotlarla köpeklere mama ve yemle çalışması yapan İlçe Tarım müdürlüğü ekipleri tüm mahalleleri gezip sahipsiz köpeklere mama ve yemle hizmeti veriyor.

  Konu ile ilgili açıklama yapan İlçe Tarım ve Orman Müdürü Bünyamin Ali “ İlçemizdeki 14 günlük ev izolasyonu kapsamında yemek bulamayan sokak köpeklerini hayırsever vatandaşlarında desteği ile sahipsiz bırakmadık ekiplerimiz İlçenin tüm mahallelerde bulunan sahipsiz köpekleri bulup mama ve yemleme hizmeti veriyor. Korona Virüsü nedeni ile ilçemizdeki bazı yasaklar kaldırılana kadar mama ve yemleme çalışmalarımız devam edecek. Vatandaşlarımıza çağımız, insanlığın kadim dostlarını unutmamaları hususunda evlerindeki yemek artıklarını çöp kovalarına değil de yem kabı olarak kullanılabilecek kaplara konulup sokak hayvanları için bu zor dönemde onlar içinde yardımda bulunmaları istirham ediyoruz” dedi.

  5101 kez okundu.

  2 yorum yapılmış

  • Metin çelik23/04/2020 13:40

   Allah razı olsun ilçe tarım mudürlügümüzden tüm yıgılcalı hemşerilerimizden sokak hayvanlarıni aç bırakmamasını istiyoruz onlar bizlere allahın emanetleri
     (Toplam 1 oy kullanıldı.)
  • Şerif ekşşnoğlu23/04/2020 22:54

   Tebrikler müdürüm
     (Toplam 1 oy kullanıldı.)
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.