Gündem

Yığılca sessizliğe büründü, kurumlar teyakkuzda

21/04/2020 17:48

Düzce İl Olağanüstü Umumi Hıfzıssıhha Meclisi tarafından alınan karar doğrultusunda Yığılca ilçesinde 17 Nisandan bu yana uygulanan ev izolasyonu devam ediyor.

Yığılca sessizliğe büründü, kurumlar teyakkuzda

  Alınan karar neticesinde İlçe genelinde tüm mahalle ve caddeler sessizliğe büründü.

  Zorunlu haller dışında girişlerin yasak olduğu İlçe merkezinde halk kurallara riayet ediyor.

  Köylerde ve ilçe merkezinde yaşayan vatandaşlar ise bağ bahçe işlerini sosyal mesafe kurallarına uyarak sürdürmeye çalışıyor. Bunun yanı sıra Yığılca Belediyesi her gün saat 11.30 ve 15.30 saatlerinde belediye hoparlörlerinden çocuklar için oyun müzikleri çalarak çocukların morallerini yüksek tutmaya çalışıyor. Ayrıca İlçe merkezi sık sık dezenfekte ediliyor. 

  Yığılca Ziraat odası tarafından belirli periyotlar ile köylere vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda manav hizmeti veriliyor.

  Yığılca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Vefa Destek Grubunda meydana gelen korona vakasının ardından gerekli tedbirler alınarak müracaatta bulunan vatandaşlara yardımlar sürüyor.

  Yığılca İlçe Müftülüğüne bağlı Diyanet personelleri ise gönüllü olarak Vefa Destek Grubunda yer alarak alınan tedbirler kapsamında kapı kapı gezerek vatandaşların ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyor.    

  Ayrıca Yığılca Kaymakamlığı tarafından her gün yapılan uyarılarda havaların ısınmasına vatandaşların aldanmaması, kurallara uyulması gerektiği belirtiliyor.

  Yığılca sınırında bulunan Hasanlarda yapılan uygulamalarda jandarma ve polis ekipleri ilçeye giriş çıkışları kontrol altında tutuyor.

  5949 kez okundu.

  2 yorum yapılmış

  • Arif aykur21/04/2020 20:25

   Ulaşımlar ne zaman başlıycak ( yığılca /düzce Arası tarih bellimi
     (Toplam 5 oy kullanıldı.)
  • yığılcalı 21/04/2020 21:50

   Ya Allah aşkına hangi köye manav arabası gelmiş dibektaşa hiç gelmedi inşallah yakın zamanda pazarlar açılır Allah fırsat vermesin Şu anda fiyatların inmesi lazım ama gel gelelim fiyatlar tavan yapmış artık duyun bu milletin sesini su yığılca düzce yoluda bir an önce yapilmaya başlanır
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.