Gündem

İGM Üyesi Baltacı, Merak Edilenleri Açıkladı

21/04/2020 17:49

Yığılca İl Genel Meclisi Üyesi Ramazan Muhterem Baltacı Yığılca’da uygulanan ev izalasyonu ile ilgili merak edilenleri açıkladı.

 İGM Üyesi Baltacı, Merak Edilenleri Açıkladı

  “Devletimiz, idari amirlerimiz kimseyi evine hapsetmek istemez ama bu illet tedbiri gerektirdiğinden lütfen kurallara uyalım” diyen İGM Üyesi Baltacı 14 gün için geçerleri sokağa çıkma sınırlaması ile ilgili detayları anlatarak yapılan çalışmaları da değerlendirdi.

  Baltacı açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

  “ Dünyayı etkisi altına alan korona virüs ülkemizde de etkisini göstermekte. Alınan tedbirlere riayet eden tüm vatandaşlarımıza şükranlarımı sunarım. İlimizde vaka olarak başı çekmekteyiz. Özellikle fabrikaların 1ay önce 15 gün çalışanlara izin verdikten sonra yer değişimleri çok olduğundan vaka kaçınılmaz oldu. Bu minvalde devamlı tedbirler uygulanmakta kamu düzeninin idamesi ve işlevini sürdüren tüm kamu görevlilerimize teşekkürü borç bilirim. Bizler Yığılcalı'yız hepimiz Yığılca'yız. Sahip çıkmakta korumakta görevimiz bu anlayışla böyle bir dönemde Kaymakam beyin öncülüğünde tarım ilçe müdürlüğümüzün himayesinde ziraat odası ve şahsım köylerimizdeki manav ihtiyacını karşılamak için herkes katkı sunarak manav sorununa çözüm olmaya çalıştık. Yine ziraat odası ile birlikte 1.850 adet tek kullanımlık maske dağıtımı yaptık. Bu arada sokak hayvanlarını da unutmadık. Yemleme çalışması gerçekleştirdik. Malum kaymakamlığımıza bağlı vefa grubumuzda vaka olayı cereyan edince bizlere iletilen her türlü ihtiyaç talebini gerçekleştirdik. Mağdur durumu olmayan vatandaşlarımıza gıda yardımında bulunduk. Ayrıca çiftçilerimizin, çalışanlarımızın, kamyoncularımızın çalışma hayatını devam ettirebilmeleri için istişarede bulunduk. Köylere hizmet götürme birliği çalışanlarımıza da ayrıca şükranlarımı sunarım. Böyle bir zamanda çalışmalarına hiç aralık vermediler. Acil gördüğümüz heyelan vs. bölgelerinde çalışmalarını sürdürdüler” dedi.

  Sokağa çıkma yasağı ile ilgili olarak açıklamasına devam eden Baştacı, “Şunu da belirtmeliyim açıklanan tedbirlerde muallakta kalan soruları aydınlatmak isterim. Sokağa çıkma yasağı yoktur. Sınırlandırma vardır. Sadece acil ihtiyaçlar için sosyal mesafe kuralına uyarak maskenizi takarak ihtiyacınızı görüp tekrar ivedi şekilde evinize dönebilirsiniz. Dışarıdan gelecek vatandaşlarımız bulunduğu ilden aldığı izin kağıdı ile değil Düzce Valiliğinden aldığı izin ile ilçeye girebilirler. İlçeden dışarı gitmek isteyen vatandaşlarımız ve ticaret ile uğraşanlar Kaymakamlıktan izin alacaklar. Ormanda çalışan vatandaşlarımıza 14 gün sınırlandırılma getirilmiştir. Ticari taksi ve Kamyoncularımız faaliyetlerine devam edebilecek, Kamyoncularımız sadece Alaplı üzerinden Giriş Çıkış yapabileceklerdir. Köyde yaşayan ve çiftçilik görevini yapan vatandaşlarımız bahçelerine gidebilecek. Bu konuyu özellikle açmak isterim. Kesinlikle imece usulü çalışılmayacak bir araya gelinmeyecek. Bireysel olarak tedbirini alarak sosyal mesafe kuralına uyarak çalışmalarını yapabilecekler. Tüm vatandaşlarımız devletimiz, idari amirlerimiz kimseyi evine hapsetmek istemez ama bu illet tedbiri gerektirdiğinden lütfen kurallara uyalım saygılarımla” dedi.

  4803 kez okundu.

  3 yorum yapılmış

  • yığılcalı 21/04/2020 21:45

   Yığılca Düzce yolu ne zaman başlayacak Artık halkda bıktı. Yığılca eskisinden de kötü yollar köstebek yuvası gibi görmüyormusunuz boş lafları bırakın halk icraat görmek istiyor
  • HASAN YILDIZ BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLERİM22/04/2020 12:04

   Başarılarınızın devamını dilerim
  • yığılcalı 22/04/2020 23:33

   Allah aşkına millete maske dağıtın maske bulamıyorlar kaynaşlı belediyesi bile maske dağıtmaya başladı artık yığılca dada birşeyler yapın ......
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.