Gündem

Yığılca'da, pazar vatandaşın ayağına gidiyor

17/04/2020 16:52

Çin' in Wuhan kentinden yayılan ve tüm dünyayı etkisi altına alan salgın (COVID-19) nedeniyle Düzce İlimiz Hıfzıssıha Kurulunun aldığı tedbirler doğrultusunda Yığılca ilçesine giriş çıkışlara sınırlama getirilmiş ve pazar yerinin kapatılması kararı alındı.

Yığılca'da, pazar vatandaşın ayağına gidiyor

  Alınan tedbir kararları neticesinde Yığılca’nın köylerindeki vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda Yığılca Ziraat Odası başkanlığı önemli bir projeye imza attı.

  Yığılca Kaymakamlığı, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Ziraat odasının ortaklaşa yürüttüğü proje ile köylerdeki vatandaşların ihtiyaçları gideriliyor.

  Düzce meyve ve sebze halinden alınan domates, biber, patlıcan gibi sebze türleri ile meyveler muhtarların hazırladığı listelere göre köylere dağıtılıyor.

  Yığılca Ziraat Odası başkanı Hüseyin Yılgın yaptığı açıklamada “Devletimizin "evde kal" çağrısı uyarınca canımızdan aziz bildiğimiz bu milletin ferdi olan vatandaşlarımızın bu zor günlerde yanlarında olmak adına, el birliği ile Yığılca Kaymakamlığı himayesinde İlçe Tarım ve Orman müdürlüğünün koordine ettiği ve Yığılca Ziraat odası Başkanlığımızın üstlendiği bu görevde vatandaşlarımızın için yapılan çalışmalarımız neticesinde talep sahibi bütün vatandaşlarımızın taze meyve ve sebze tedariği  sağlanmaktadır. Başta belirttiğimiz gibi aziz milletimizin derdi ile hemhal olduğumuz bu günlerde kardeşlik hukukunda yapılan bu çalışmalarımızda bizden desteğini esirgemeyen başta Yığılca Kaymakamlığımız olmak üzere, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüze ve çalışmalarımızda emeği olan tüm kardeşlerime  şükranlarımı sunarım” dedi.

  Ayrıca Yığılca İl Genel Meclisi üyesi bulunan Hüseyin Yılgın ve Ramazan Muhterem Baltacı’nın personel desteği sağladığı belirtildi.

  5794 kez okundu.

  4 yorum yapılmış

  • dibektaş 14/04/2020 19:58

   dibektaşa ne zaman gelecek
  • Gerçekçi 15/04/2020 12:50

   Çıkarı olmadan hayatta iş yapmazlar milleti uyutarak nemalqnmanın en güzel yolu
  • Telat Temizel15/04/2020 13:53

   arkadaşlar reklama gerek yok :)
  • Gerçekçi 18/04/2020 22:03

   Bir söz vardır hırsız asla elindeki malı bir sonraki çalacağı malın hesabını yapmadan dağıtmaz
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.