Gündem

Eski Defterler Açılıyor!

13/04/2020 10:35

Yığılca Belediye Başkanı Rasim Çam sosyal medya üzerinden eski belediye Başkanı Muzaffer Yiğit’e ateş püskürdü.

Eski Defterler Açılıyor!

  Sosyal medya hesapları üzerinden atışan yeni ve eski başkan suç duyurusunda bulunacaklarını söylediler.

  Geçtiğimiz gün eski başkan Muzaffer Yiğit sosyal medya üzerinden  “Yığılca'mızın 1 yıl önce ki şahşahlı çalışmaları ve bugünki geldiği durum” yazısı ile başlayan fitil ateşleme bugün yerini daha ağır kelimelere bıraktı.

  Yolsuzluk, hırsızlık gibi yazılara konu olan sosyal medya hesapları belediyenin girdiği 16 milyonluk borç batağına kadar gitti.

  Belediye Başkanı Rasim Çam beko-loder fotoğrafı paylaşarak, “Yığılca’nın önceki dönem Belediye başkanın şaşalı çalışmalarından şahsına elde ettiği kazanımlarından bir tanesi. Gerisi gelecek bekle Yığılcam hırsızlara yolsuzlara ilçemde yer olmayacak.Belediyeyi Borç Batağına Sokanlar Hesap verecek.” Paylaşımında bulundu.

  Daha sonra paylaşımda bulunan Muzaffer Yiğit ise, “Yığılca Belediye Başkanı Rasim Çamın şahsıma ait Kepçesi Var İddası Tamamıyla Yalandan ve iftiradan ibarettir.2014/2019 yılları arasında şeffaf belediyecilik anlayışı İle yönetmiş olduğumuz belediyemizde yapmış olduğumuz çalışmalar ve ilçemize 5 yılda kazandırdığımız eserler göz önündedir. Dönemimizdeki muhasebecimiz Mevcut belediye başkanı Rasim Çamın damadı olmakla birlikte 2018 yılında belediyenin tüm hesapları iç işleri bakanlığımız ve Sayıştay tarafından 20 gün boyunca incelenmiş ve en ufak bir hataya ve yanlışa rastlanılmamıştır.Aksini idda eden Varsa tüm kamuoyu İle paylaşılmasını istiyorum.Ayrıca belediyemizi teslim ederken hiç bir ticari ve esnaf borcumuz bulunmamaktadır. Belediyenin tek borcu,iller bankasından alt yapı,su hattı ve asfalt kredisi olarak alınan miktardır ve belediyelere iller bankası tarafından her ay gönderilen katkı payından cüzii miktar kesilmektedir.Yapmış olduğumuz tüm harcamalar belgeli ve belediye kayıtlarındadır.

  Kendi başarısızlığını insanlara iftira ve karalama olarak kapatmak isteyenlere karşı kanuni tüm haklarımı kullanacağımı ve halkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunacağımı belirtmek isterim. Bugüne kadarki yaşantımda, belediye başkanlığım öncesi,başkanlık dönemim ve sonrasında hiç bir ticari çalışmam,faaliyetim ve hiç bir zaman ticari aracım olmamıştır.Tüm bu yapılmak istenen kurgular dönemimizin başarısından,bugünün başarısızlığından kaynaklanmaktadır.En büyük hakem Öncelikle Yüce Rabbim ve gerçekleri tamamıyla gören halkımızdır. Not:Bahsi geçen kepçenin belgelerini sahibinden istedim ve paylaşıyorum.Selam ve Saygılarımla” paylaşımını yaptı.

  Cevap olarak Belediye Başkanı Rasim Çam ise, “Sosyal medya üzerinden aklanamassın Başarı ve başarısızlıkların ölçüsü hırsızlıktan, yolsuzluktan, rüşvet, çıkar ve menfaat sağlamaktaktan geçiyorsa ben bunların hiç birisinde yokum hukuk yolu açık 2014 öncesi ve sonrası mal varlıklarını açıkla ,nasıl birilerinin üzerinden edindindiğini kamu oyunun bilgisine belgeler ile değil şahitlerle ispatlayacağım nasıl çıkar sağladığını” ifadelerini paylaştı.

  Varan 1 iddiası ile başlayan gerginlikte Belediye Başkanı Rasim Çam’ın daha 2,3,4,5,6 gibi paylaşımlar yapması bekleniyor.

  6046 kez okundu.

  8 yorum yapılmış

  • Esnaf10/04/2020 19:42

   muzaffer başkan esnafa borç yoktu yazmış. Yapma allah aşkına rasim başkan ödedi benim parayı. sen ödeyemedinde.
     (Toplam 17 oy kullanıldı.)
  • Ankaralı10/04/2020 20:40

   Ocaklardan aldığın haraç ve paralar belediyeye yansıdı mı hiç aç gözlülüğünle Ali Ağaoğlu nu bile bezdirdin be atmadığın imzaları unutmadık seçimden sonra dedin allah büyük yıkıldın gittin Rasim başkan ger daim halktan biri sen gibi makam delisi değil..!
     (Toplam 10 oy kullanıldı.)
  • Ali10/04/2020 20:42

   Birisi Rasim beye belediye başkanı olduğunu hatırlatsın artık ne bu böyle ya
     (Toplam 13 oy kullanıldı.)
  • Esnaf kardeş10/04/2020 23:48

   Esnaf kardeş siz kimsiniz ne tür esnaflık la uğraşıyorsunuz lütfen açıklayın da bilelim
     (Toplam 12 oy kullanıldı.)
  • Biraz Saygin Olun.11/04/2020 12:52

   Ulkemizin ve dunyanin mucadele ettigi şu buhranlı gunlerde bu tip seyleri gundeme getirmek ne kadar dogru bunu her iki baskanin da vicdanina birakiyoruz.Bilinmesi gereken esas şudur Her iki baskanda bu tip egoist yaklasim ile ilcenin birlik ve kardesligine zarar veriyor.Biriniz halkin aldigi karara susarak halkin tercihine saygi duysun.Digeride susarak halkin verdigi yetki ile halka hizmet etsin.ilcemize zarar vermeyin yeter birbirinize sayginiz yok ise halka sayginiz olsun. İşinizi yapin..
     (Toplam 11 oy kullanıldı.)
  • Gezgin12/04/2020 10:54

   Yolunuz yok cahillik var
     (Toplam 2 oy kullanıldı.)
  • yığılcalı 13/04/2020 15:19

   Gezgin isimli şahıs sen çok ileri zekalisin heralde yığılcayla uğraşacağına başkalarıyla uğraşın tabi en büyük hata sen gibi düşünen ahlaksizlara bu cesareti verenlerdedir. Ülkenin hiç sorunu yokmuş gibi eski başkan ve yeni başkan başka derdiniz yok mu o öyle yapmış bu şöyle demiş bırakın bu gereksiz işleri yeni belediye başkanına fikrimi beyan ediyorum Artık şu yığılca yolu başlasın da bitsin birbinizle çekişmeyide bırakın
     (Toplam 6 oy kullanıldı.)
  • Gerçekçi 25/04/2020 20:37

   Eski başkanın hayatı yalan yığılcada eski başkanın üstüne bir tane daha uzman yoktur yorumumu paylaşırsanız şayet yorumuma soru soran olursa neler bildiğimi anlatırım sıradan
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.