Gündem

Tarımdan Gıda Denetimi Seferberliği

02/12/2019 16:21

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan “Denetim Seferberliği” kapsamında bir hafta boyunca ürün bazlı gıda kontrolleri gerçekleştirilecek.

Tarımdan Gıda Denetimi Seferberliği

  Bölge genelinde seferberlik kapsamında İl Tarım ve Orman Müdürü V. Necdet Çiçek’in de katılımıyla et ve süt ürünleri üretim yerlerinde denetimler gerçekleştiriliyor.

  Ürün bazlı gıda denetimi hakkında açıklama yapan İl Tarım ve Orman Müdürü V. Necdet Çiçek; “2018'de toplam 5 bin 991 gıda denetimi gerçekleştirilmiştir. 2019'da ise şimdiye kadar 6 bin 385 gıda denetimi yapılmıştır. Ayrıca her yıl yaklaşık bin adet numune alınmaktadır. Aynı zamanda her yıl Alo 174 Gıda hattına yapılan yaklaşık 200 ihbar ve şikâyet sonuçlandırılmaktadır. Bakanlığımızın talimatı ile ülke genelinde denetim seferberliği başlatılmış olup ilimizde görevli 27 kontrol görevlisinin tamamı ile bu seferberliğe katılım sağlanmaktadır. İlimizde mevcut 4724 gıda işletmesinde, halk sağlığının korunması ve gıda güvenilirliğinin temini için denetimler yoğun bir şekilde, risk öncelikli ve sektörel bazlı olarak devam edecektir.”dedi.

  3260 kez okundu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.