Gündem

YIĞILCA'DA FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

12/11/2019 14:50

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile başlatılan Milli Ağaçlandırma Seferberliği kapsamında Yığılca'da 8 ayrı lokasyonda 6 binin üzerinde fidan toprakla buluştu. Yığılca'da ki fidan dikim töreni 7 ayrı noktada yoğun katılımla düzenlendi.

YIĞILCA'DA FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

      8 hektarlık araziye 4 farklı türde yaklaşık 6 bin fidan dikildi.  Yığılca Orman İşletme Müdürü Sefer Tüce, 7 ayrı alanda fidan dikimi yapıldığını belirterek toplam fidan sayısının yaklaşık 6 bin olduğunu  söyledi. Tüce, “Geleceğe nefes projesi kapsamında Çiftlik mevkisinde  fidan dikimi yaptık. Tüm emeğe geçenlere teşekkür ederim” dedi.

  Dikilen fidanların geleceğe nefes olacağını söyleyen Tüce,  “81 ilde, 2023 noktada, 3 saat içerisinde tam 11 milyon fidan toprakla buluşturuldu. Yığılca Orman İşletme Müdürlüğü olarak  yaklaşık 6 bin fidan dikimi yaptık” dedi.

  Yığılca Kaymakamı Muhammed Çetin ise, “Devletimizin desteği ile fidanlarımızı toprakla buluşturduk. Temennimiz yarınlarımız için umut olsunlar. Yarınlarımıza ışık tutsunlar. Emeği olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

  Yığılca Belediye Başkanı Rasim Çam, “Tarım ve Orman Bakanlığımızın projesi kapsamında başlatılan bu çalışmada yer almaktan oldukça gurur duyuyoruz. Fidan dikimi tüm coşkusu ile devam ediyor. Bu fidanların büyüyerek yeşillenerek vatanda millete hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

  Çiftlik köyü muhtarı Ercan Kaya ise, “Tarım ve orman bakanlığı tarafından başlatılan proje kapsamında köyümüze ait arazimizi de dahil ettik. Kampanyanın başlangıcından bugüne kadar bizleri destekleyen Orman işletme müdürümüze, müdür yardımcımıza, şeflerimize ve personeline teşekkür ediyorum. Yığılca'da tarih yazılıyor. Herkesin bir fidanı olacak. Bundan sonrada bu tür etkinliklerini devamını bekliyoruz” dedi.

  Konuşmaların ardından protokol üyeleri, öğretmen, öğrenci ve veliler fidanları toprakla buluşturdular.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.