Gündem

Kuran kursu açılışı yapıldı

25/10/2019 12:16

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Yığılca ilçesi Gökçeağaç Köyü'nde yapımı tamamlanan, Gökçeağaç Köyü Erkek Yatılı Kur'an Kursu'nun açılışını gerçekleştirdi.

Kuran kursu açılışı yapıldı

  Vali Dağlı, açılış sonrası Kur'an Kursu'nda incelemelerde bulunarak, öğrenciler ile bir süre sohbet etti.

  Açılışa Vali Zülkif Dağlı’nın yanı sıra, Yığılca Kaymakamı Muhammed Çetin, Belediye Başkanı Rasim Çam, İl Jandarma komutanı albay Mustafa Çetinkaya, Ticaret İl Müdürü Çiğdem Acar, Düzce İl Müftü yardımcısı Hüseyin Akkaya İlçe müftüsü Mehmet Nerkiz, İl Genel Meclisi üyeleri Hüseyin Yılgın, Ramazan Muhterem Baltacı, İşkur müdürü Ferhat Acar, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri, Şehit Ömer Halisdemir’i canlandıran Yığılca’lı oyuncu Sezgin Kuşcu ve vatandaşlar katıldı.

  Kuran tilaveti ile başlayan program konuşmalar ile devam etti.

  İlçe Müftüsü Mehmet Nerkiz kuran yapılmasında büyük emeği olan Vali Dr. Zülkif Dağlı’ya teşekkür ederek, “23 Eylül tarihinden itibaren kursumuz eğitime başladı. Şuanda kursumuzda 40 öğrencimiz var. Bu öğrencilerimiz okulları ile birlikte eğitimlerine devam ediyor. 2 öğrencimizi inşaalh hafızlığa başlatacağız. Öğrencilerimiz Pazar günü saat 5’de kuran kursumuza alıyoruz. Cuma günü okul saatinden sonra evlerine gidiyorlar” dedi.

  Daha sonra kürsüye gelen Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, “Çocuklarımız için ne yapsak yeridir. Ne yapsak azdır. İnşallah bu bir başlangıç. Bundan çok daha güzelini çok daha iyisini çok daha modern ve güzel imkanları bu çocuklarımıza sağlayacağız. Burayı çok daha güzel bir gençlik merkezine dönüştüreceğiz” dedi.

  Daha sonra Gökçeağaç köyü kuran kursunun açılışı yapıldı. Vali Zülkif Dağlı ve beraberindekiler kuran kursunu gezerek yetkililerden bilgi aldı.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.