Gündem

Muhtarlar, sınır ötesine selam gönderdiler

23/10/2019 16:53

Düzce’nin Yığılca ilçesinde "Muhtarlar Günü" kutlama programı gerçekleşti.

Muhtarlar, sınır ötesine selam gönderdiler

  Atatürk Anıtı önünde gerçekleşen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından çelenk sunumu gerçekleşti. Programa, Belediye Başkanı Rasim Çam, Muhtarlar derneği başkanı Fahrettin Çay, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, daire amirleri ile çok sayıda köy ve mahalle muhtarı katıldı.

  Yığılca Muhtarlar Derneği Başkanı Fahrettin Çay, günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşmada, " Tüm muhtarlarımızın muhtarlar gününü kutluyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın ve iç işleri bakanımıza muhtarlara vermiş olduğu önemden ötürü teşekkür ediyorum. Şuanda sınır ötesinde vatan ve namus uğruna can alıp can veren kahraman Mehmetçiğimizi tüm muhtarlar adına selamlıyorum. Şehitlerimizi saygıyla anıyorum. Milli şairimiz üstat Mehmet Akif Ersoy ne güzel söylemiş. “Doğduğumdan beridir aşığım istiklale. Bana hiç tasmalık etmiş değil altın lale. Yumuşak başlı isem kim dedi uysal koyunum. Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boynum”  dizelerindeki gibi Mazlumların yanında, zalimlerin ise karşısında vatan ve bayrak müdafaası için dimdik durmaya devam edeceğiz.

  Buradan bir kez daha askerimizin Allah yar ve yardımcısı olsun diyerek bu vatan harekatı için devletimizin ve askerimizin tüm muhtarlar olarak yanındayız. Gününüz kutlu olsun. Törenimize katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

   

  4346 kez okundu.

  1 yorum yapılmış

  • Orhan Acar20/10/2019 19:20

   Tüm muhtarlarımızın muhtarlar gününü kutlar başarılar dilerim allah utandırmasın inşallah
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.