Gündem

İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

04/10/2019 18:48

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı başkanlığında, TAMP (Türkiye Afet Müdahale Planı) kapsamında hazırlanan Düzce İl Afet Müdahale Planı (TAMP-DÜZCE) İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.

İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

  18 Temmuz 2019'da meydana gelen sel ve heyelan sonrası Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezinde ve sahada Vali Dr. Zülkif Dağlı koordinesinde, hizmet grupları ve kurumlar arasında uyum içinde tatbik edildi.

       İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi Toplantı Salonu'nda gerçekleşen toplantıya Vali Dr. Zülkif Dağlı'nın yanı sıra; Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları ve TAMP Düzce Afet Müdahale Planı Hizmet Gruplarının ana çözüm ortağı kurum müdürleri de katıldı.

  Toplantıda, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü yetkililerince 18 Temmuz 2019 tarihinde ilimizde yaşanan sel ve heyelan nedeniyle Vali Dr. Zülkif Dağlı başkanlığında İl Afet Acil Durum Yönetim Merkezi koordinesinde yapılan çalışmalar hakkında sunum gerçekleştirildi.

  AFAD Başkanlığınca “Afetlere Hazırlık Yılı” kapsamında her ay bir tema belirlenerek farkındalık oluşturulmaya çalışılmaktadır. Eylül ayı temasının “Afet ve Acil Durum Çantası” olarak belirlenmesi nedeniyle Vali Dağlı ve Koordinasyon Kurulu üyeleri tarafından örnek bir “Afet ve Acil Durum Çantası” hazırlanmıştır.

  Vali Dr. Zülkif Dağlı yaptığı açıklamada 18 Temmuz 2019 tarihinde ilimizde yaşanan sel ve heyelan sonrası yapılan özverili çalışmalardan dolayı teşekkür ederek; “Gerçekten zor bir dönem atlattık. Herkes elinden gelenin en iyisini yaptı. Allah tekrar o günleri yaşatmasın. Düzce İl Afet Müdahale Planı'nın ne kadar önemli olduğunu Allah tekrar vermesin ama uygulaması ile ilimizde yaşanan sel ve heyelan ile öğrenmiş olduk. Afetler olmasın diyoruz, ancak baktığımızda herkes daha fazla tecrübe kazanmış oldu. Sel ve heyelandan etkilenen vatandaşlarımızın kurtarılmasında ve yaralarının sarılmasında çok güzel çalışmalar yaptık. Yapılan çalışmaları burada rakamlarla görüntülerle tekrar görmüş olduk. Çalışmalarda görev alan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Cumhurbaşkanı Yardımcımız ve Sayın Bakanlarımızın üst düzey destekleri için ve ilimize teşrif ederek destek veren Sayın Bakanlarımıza teşekkürlerimizi arz ediyoruz. Allah böyle afetleri tekrar vermesin.” ifadelerinde bulundu.

  Vali Dr. Zülkif Dağlı, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, GAMER ve MOBESE hizmet birimlerinde ve Düzce Afet Lojistik Deposunda incelemelerde bulunarak, kurum yetkililerinden yürütülen faaliyetler hakkında bilgi aldı.

  2632 kez okundu.

  1 yorum yapılmış

  • alp05/10/2019 01:17

   sonuç ALLAH birdaha göstermesin toplantıdan çıkarken birertane çanta alın.............
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.