Gündem

Tarımsal Yatırımlara Hibe Desteği

17/09/2019 06:59

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan Kırsal Kalkınma Destekleri 13. Etap Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ, 2 Ağustos 2019 tarihli Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Tarımsal Yatırımlara Hibe Desteği

  Yeni Tesis Yatırımlarında 1.250.000 TL, Yarım kalan yatırımları tamamlamak için yapılan yatırımlara 875.000.TL, Teknoloji Yenileme ve/veya Kapasite Artırımı konularında ise 625.000 TL'ye kadar destek verilecek.

       İlimizdeki başlıca yatırım konuları; bitkisel, hayvansal, su ürünleri ile hayvansal ve bitkisel orijinli gübrelerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması yatırımları, büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar ile hindi ve kaz yetiştiriciliğine yönelik sabit yatırımlar, su ürünleri tesisi, kültür mantarcılığı, yenilenebilir enerji kaynağı kullanan yeni seralar ve yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üreten tesisler, kırsal turizm yatırımları, çiftlik faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik altyapı sistemleri, el sanatları ve katma değerli ürünler, bilişim sistemleri ve eğitimini kapsamaktadır. Düzce İl Tarım ve Orman Müdürü V. Necdet ÇİÇEK, yaptığı açıklamada" Hibe desteklemeleriyle ilgili  Merkez ve 7 İlçe' de Yatırımcılara yönelik bilgilendirme toplantıları yapıldığını, Tarımsal konularda yeni yatırım yapmak isteyenler ile mevcut yatırımlarını geliştirmek isteyen yatırımcıları Düzce'ye yatırım yapmaya davet ettiklerini, hibe desteğinden yararlanmak isteyen yatırımcıların uygulama rehberine uygun olarak hazırlayacakları projelerin veri girişlerini en geç 30 EYLÜL 2019 tarihine kadar www.tarimorman.gov.tr web sayfasından yapmaları gerektiğini, yapılan değerlendirmeler sonucunda desteklenmeye uygun bulunan proje sahibi şirket, tarımsal amaçlı kooperatifler ile birliklere ve gerçek kişilere, yatırım konularına göre 250 Bin TL'den 1 Milyon 250 Bin TL'ye kadar karşılıksız hibe desteği verileceğini" belirtti

  3160 kez okundu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.