Gündem

“Öğrenci ve öğretmenlerimiz mutlu ve huzurlu olsun”

17/09/2019 06:59

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı yeni eğitim öğretim döneminin başlaması dolayısıyla yayınladığı mesajda amaçlarının öğrenci ve öğretmenlerin kendilerini daha mutlu hissettikleri bir dönem geçirmek olduğunu söyledi.

“Öğrenci ve öğretmenlerimiz mutlu ve huzurlu olsun”

       Dağlı Milli Eğitim Bakanlığının 2023 Eğitim Vizyonu Belgesi uygulamaları kapsamında, okulların fiziki ortamlarının geliştirilmesi, güzelleştirilmesi için yaz dönemi boyunca çalışıldığını belirterek “Birçok okulumuzda tasarım beceri atölyeleri, hobi bahçeleri oluşturuldu. Okullarımızın boya, badana, bakım ve onarım faaliyetleri tamamlandı” dedi.

  Düzce'ye atanan 181 öğretmenin göreve başlayacağını dile getiren Dağlı “Ücretli öğretmen sayımız her yıl daha da azalmaktadır. Bu durum eğitim öğretim faaliyetlerimizin sorunsuz bir şekilde devam etmesi için önem arz etmektedir. Amacımız, hem öğrencilerimizin hem de öğretmenlerimizin kendilerini mutlu ve huzurlu hissettikleri okul ve sınıf ortamında eğitim öğretim faaliyetlerinin gerçekleştirilmesini sağlamaktır” diye konuştu.  

  Vali Dağlı okullarda güvenliğin sağlanması için tüm tedbirlerin alındığına dikkat çekerek “Yine eğitim öğretim yılı hazırlıkları kapsamında, 05 Eylül 2019 tarihinde Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirilen Okul Güvenliği toplantısına eğitim öğretim faaliyetlerinin tüm paydaşları katıldı. Toplantıda okullarda öğrencilerin güvenliği noktasında mevcut durum, geçen eğitim-öğretim yılında yapılan ve yeni eğitim-öğretim yılında yapılacak çalışmalar, yeni eğitim-öğretim yılında alınacak güvenlik tedbirleri hakkında bilgiler paylaşıldı” şeklinde açıklama yaptı. BAŞARI TEMENNİ ETTİ  Dağlı öğrenci ve öğretmenler başta olmak üzere tüm eğitim camiasının 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılının hayırlara vesile olmasını dileyerek “Yeni dönemin ilimize ve ülkemize başarılar getirmesini temenni ediyorum” dedi. 

  2594 kez okundu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.