Gündem

Yedigöller gurup yolunda asfalt çalışmaları devam ediyor

28/08/2019 12:16

Yığılca Yedigöller gurup yolunda asfalt çalışmaları başladı. İl Özel İdaresi tarafından bu yılın başında başlatılan asfalt çalışmalarına yaşanılan sel felaketinden dolayı ara verilmişti. Altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından asfalt çalışmaları geçtiğimiz pazar günü  itibari ile tekrar başladı.

Yedigöller gurup yolunda asfalt çalışmaları devam ediyor

      Özel idaresi ekipleri sıcak asfalt çalışmalarının aralıksız sürdürecek. Bölgede ki çalışmaların ardından Kırık köyü yolunda çalışmalar devam edecek.

  Konu ile ilgili açıklamada bulunan İl Genel Meclisi üyesi Ramazan Muhterem Baltacı, “ Yedigöller grup yolu asfaltlama çalışması başladı. 5 km'lik Bekirler sapağı ile ilçe merkezine kadar yapılacak asfaltın 1 milyon TL'si 2019 cumhurbaşkanlığı refah toplum ödeneğinden 737 bin TL'si 2019 KÖYDES ödeme programından karşılanmakta. Yolumuzun yapımı için emek sarf eden kim varsa Allah razı olsun.  Yedigöller yolumuzun hemen ardından hiç aralık vermeden Dutlar Kırık arası asfaltlama çalışması devam edecek. Bu minvalde gerek hava muhalefetlerinden gerek 18 temmuz Akçakoca, Cumayeri sel felaketinin vermiş olduğu zaman kaybından ve ötelenmesinden dolayı sabır gösteren değerli halkımıza şükranlarımı sunarım.  Afet bölgesinden dönen ekip ve araçlarımızla Yığılca'mızın bütün her tarafında çalışmalarımız devam edecektir” dedi.

  İl Genel Meclisi Üyesi Hüseyin Yılgın ise, “Bu yılın başında başlatılan çalışmalarımız ödeneklerin tamamlanması ile birlikte tekrar devam ediyor. Yaşanılan sel felaketinden dolayı yolumuza biraz ara verilmişti. İl Özel idareye bağlı ekiplerimiz ile birlikte Yedigöller gurup yolumuzdaki çalışmaları tamamlıyoruz. Köylerimizde ki sıkıntıları çözmek için yaptığımız görüşmeler olumlu sonuçlar veriyor. Yolumuzun başlangıcından bitişine kadar olan takibimiz devam ediyor. Hızlı bir çalışmanın ardından yolu vatandaşlarımızın hizmetine açacağız. Yolumuzun yapımında emeği olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

  4546 kez okundu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.