Gündem

Yılgın, “Fındık Müjdesi Üreticimizi Sevindirdi”

31/07/2019 10:21

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fındık fiyatlarını açıklamasının ardından Yığılca Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Yılgın teşekkür mesajı yayımladı.

Yılgın, “Fındık Müjdesi Üreticimizi Sevindirdi”

      Ziraat odası başkanı Hüseyin Yılgın, Yığılcalı çiftçilerin fındık fiyatından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Taban fiyatının açıklanması iç piyasa da olumlu etki gördü. Çiftçilerimiz fiyattan oldukça memnun. Desteklemeler ile birleştiğinde fındığımız 19 Lira gibi bir değer görüyor. Buda fındık üreticimizi çok memnun ediyor” dedi. 

  Yılgın, üreticilerin bu habere sevindiklerini kaydederek , “Üreticilerin merakla beklediği fındık fiyatları müjdesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi. Giresun kaliteli kabuklu fındık için taban fiyat 17 Lira Levant kaliteli fındık için taban fiyat 16,5 Lira olarak açıklandı. ​Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan, Düzce milletvekillerimiz ve Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar'a fındığa verdikleri değerden dolayı Yığılca Ziraat Odası Başkanlığı olarak teşekkür ederiz. Bundan sonrada çiftçinin refahını artıracak bir fiyatın olmasını, mazot gübre ve alan bazlı desteğin devam etmesini temenni ederiz” ifadelerine yer verdi.

  4431 kez okundu.

  1 yorum yapılmış

  • Erdoğan Ergin 19/08/2019 12:39

   Çiftçilerimiz dönüm başı yapılan ödemelerin örtüşmedigi konusunda rahatsız tmf nin bu konuda yapıcı bir tutum sergilemesi gerektiği konusunda hemfikir oldugumuzu beyan ederim fiyat güzel tşk ler
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.