Gündem

Muhtarlar, mevsimlik işçiler için toplandı

31/07/2019 10:21

Yığılca Ziraat Odası ve Muhtarlar Derneği öncülüğünde fındık hasadı öncesi bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Yılgın ve Muhtarlar Derneği yönetim kurulu Başkanı Fahrettin Çay öncülüğünde Belediye toplantı salonunda muhtarlara, yaklaşan fındık hasadı öncesi brifing verildi. Düzce Valiliği tarafından mevsimlik işçi ücretleri 85,00 TL olarak açıklandı.

Muhtarlar, mevsimlik işçiler için toplandı

     Düzce Valiliğinin açıklamış olduğu mevsimlik işçi çalıştırma koşulları ve işçi ücretleri konusunda muhtarlara bilgilendirme yapan Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Yılgın, alınan kararları açıkladı.

  Yaklaşan fındık hasadı öncesi köy muhtarları bilgilendirilerek karşılıklı fikir birliğinde bulunuldu.

  Sadece Yığılca'da uygulanan  mevsimlik işçilere her yıl verilen aşçı ücreti ve çavuş ücretlerinde de değişiklik yapıldı.

  Muhtarlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Çay, “Alınan karar gereği aşçılara çift yevmiye verilecek. Çavuş yevmiyeleri ise kaldırıldı. Muhtarlarımız bu konuda bilgilendiriyoruz. Bu uygulamanın işleme geçmesi için karar aldık. Mevsimlik işçilerin konaklaması konusunda da Düzce Valiliğinin bilgisi dahilinde gösterilen alanlarda konaklama yapılacak. Sağlık koşullarına dikkat edilecek. Gerekli rutin kimlik bilgileri alınacak ve ilgili makamlara bildirilecek. Ayrıca toplantımıza destek veren Ziraat Odası başkanı Hüseyin Yılgın ve Belediye Başkanımız Rasim Çam'a ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi. 

  5676 kez okundu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.