Gündem

Yığılca’da afet bölgesi içinde

29/07/2019 08:01

Düzce ve tüm ilçeleri meydana gelen su baskını ve toprak kayması nedeniyle 'Genel Hayata Etkili' (Afet Bölgesi) ilan edildi.

Yığılca’da afet bölgesi içinde

  Düzce, 17-18 Temmuz tarihlerinde aşırı yağışlar sonucu meydana gelen su baskını ve toprak kayması nedeniyle "afet bölgesi" ilan edildi.

  Cumayeri ve Akçakoca ilçelerinde Valilikçe teknik personel tarafından bölgede yapılan afet etkisi belirleme çalışmaları sonucu hazırlanan ön hasar tespit çalışmalarının, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığına gönderildiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

  "17-18 Temmuz 2019 tarihlerinde aşırı yağışlar sonucu meydana gelen sel afetinin Düzce ili genelinde 'Genel Hayata Etkili' (Afet Bölgesi) olduğu ve bu afet sebebiyle yapıları hasar gören vatandaşların afetzede kabul edilmesi Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca uygun görülmüştür. Valiliğimiz Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü koordinasyonunda kesin ve itiraz hasar tespit çalışmalarının yaptırılarak, kesin ve itiraz hasar tespit çalışmaları neticesinde hazırlanan hasar tespit raporu ve afetzede isim listesi mahallinde aynen ilan edilecektir."

  Konu ile ilgili Yığılca Belediye Başkanı Rasim Çam’da açıklama yaptı.

  Çam yaptığı açıklamada Düzce ve genelinin afet bölgesine alınmasında yardımcı olan herkese teşekkür ettiğini belirterek, “Bilindiği gibi 17-18 Temmuz 2019 tarihleri arasında aşırı yağışlar sonucu özellikle Cumayeri  ve Akçakoca ilçelerimizde meydana gelen sel afeti ciddi yaralar oluşturmuştur. Yaşanan can kayıplarından dolayı üzüntü içerisindeyiz. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet yakınlarına ve kederli ailelerine başsağlığı diliyorum. Yığılca Belediyesi olarak ilçelerimize elimizden ne geliyorsa yapmaya hazır olduğumuzu daha önce belirttik. Cumayeri ve Akçakoca ilçelerimizin durumları ağır. İlçemizde ise alt yapıda meydana gelen bozulmalar için gece gündüz seferber olduk.  Düzce ve genelinin 'Genel Hayata Etkili ilan edilmesi yaraları sarmada bir nebze olsun yardımcı olacaktır. İşin başından beri takibi bırakmayan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’ye, Genel Başkan yardımcılarımıza, kabinemize, Sayın Valimiz Dr. Zülkif Dağlı, Düzce Milletvekillerimiz Ümit Yılmaz, Ayşe Keşir, Fahri Çakır, İl Başkanımız İlhami Caboğlu, MHP’li ve Ak Partili Belediye Başkanlarımız, kurum amirlerimiz ve İl Genel Meclisi üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.

  5404 kez okundu.

  1 yorum yapılmış

  • ARSLAN YALÇIN 24/07/2019 23:04

   Valilik tekzip açıklaması yayınladı neler oluyor anlayamadık.
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.