Gündem

Doğa ve İnsan İçin Ihlamur Vadisi Projesi hız kesmeden devam ediyor

23/07/2019 10:21

WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı)'nin, Düzce'nin Yığılca ilçesinde yürütmekte olduğu Doğa ve İnsan İçin Ihlamur Vadisi Projesi'nin yaz dönemi etkinlikleri sürüyor. Proje, Yığılca Kaymakamlığı, Yığılca Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü, Yığılca Orman İşletme Müdürlüğü, Yığılca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve bölgedeki muhtarlıklar ile hayata geçiriliyor.

Doğa ve İnsan İçin Ihlamur Vadisi Projesi hız kesmeden devam ediyor

       Doğa ve İnsan için Ihlamur Vadisi Projesi çerçevesinde ıhlamur ağaçlarının ve ormanlarının önemine dikkat çekilmesi; yöre halkında ıhlamur bitkisi konusunda farkındalık oluşturulması ve odun dışı orman ürünlerinin kırsal kalkınmadaki önemine dikkat çekilmesi amaçlanıyor.
  Yığılca Tarım ve Orman İlçe Müdürü Bünyamin Ali, Yığılca Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü personeli ve WWF-Türkiye proje yürütücüleri bu amaçlar doğrultusunda bölgedeki ıhlamur toplayıcı köylüler ile bir araya gelerek bir bilgilendirme toplantısı düzenledi. Toplantı sonrasında katılımcılara, doğru ıhlamur toplama ve budama tekniklerini uygulamak için hasat ve budama işlemlerinde kullanmak üzere makine ve teçhizat dağıtıldı. Geçimini ıhlamur toplayarak sağlayan yöre halkı, ıhlamur toplamada iş yüklerini kolaylaştırıcı rol oynayan ekipman dağıtımında memnuniyetlerini dile getirerek, kamu kurumlarının ve sivil toplum örgütlerinin kırsal kalkınmayı destekleyen projelerinin bölgedeki yerel halk için önemini vurguladı. Kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları, yerel halk ve özel sektör iş birliğiyle gerçekleştirilen Doğa ve İnsan için Ihlamur Vadisi Projesi, yaz ve sonbahar aylarında çeşitli eğitim ve uygulamalar ile sürdürülecek.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.