Gündem

Vali Dağlı, Bölgede İncelemelerine Devam Ediyor

23/07/2019 10:13

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, meydana gelen sel, su baskını ve heyelan nedeniyle zarar gören bölgelerde yürütülmekte olan çalışmaları yerinde incelemeye devam ediyor. Afetten etkilenen Hemşin Köyü, Karatavuk Köyü, Esmahanım Köyü, Dilaver Köyü, Davutağa Köyü ve Dokuzdeğirmen Köyünde kesintisiz bir şekilde süren temel yardımlar, hasar tespiti ve yol onarım çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Dağlı, köy meydanlarında vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Vali Dağlı, Bölgede İncelemelerine Devam Ediyor

       İncelemelerine devam eden Vali Dr. Zülkif Dağlı, Hemşin Köyünde çalışma yapan ekiplerle de bir araya gelerek faaliyetler ile ilgili bilgi aldı. Daha sonra selden etkilenen Karatavuk Köyü ve Kurukavak Köylerini birbirine bağlayan selden zarar görerek yıkılan köprüyü inceledi. Burada Yapmış olduğu açıklamada, “ Kayıp olan vatandaşımızın bir tanesini daha bulduk, bu bizim için önemli. Ulaşıldı, şu an işlemleri yapılıyor, yarın öğle defnedeceğiz. Diğer 5 vatandaşımızı arama çalışması 250 kişilik ekibimiz vasıtasıyla devam ediyor. Ekiplerimiz burada çalışıyor. Ben kendi gözümle görmek istedim, buradaki vehamet çok fazla. Karatavuk ve Kurukavak köylerini birbirine bağlayan yoldaki 3 köprümüz tamamen gitmiş. Burada dün ulaşım yoktu, şu an çalışmalarla buraya kadar gelebildik.
  İnşallah en kısa zamanda burada içme suyunu faal hale getireceğiz. Ayrıca taşımayla içme suyu ve gıda ihtiyaçları gideriliyor. İnşallah bu alt yapıyı en kısa zamanda toparlayacağız. Öncelikli olarak selden etkilenen her köyümüze bir yerden de olsa bir ulaşım sağlamak hedefimizdi, şu an bunu sağladık, kapalı olan yerimiz kalmadı, bundan sonra ikincil yolları zaman içerisinde yapacağız.” ifadelerinde bulundu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.