Gündem

Başkan Çam, "Altyapı Yetersiz"

03/07/2019 07:29

Yığılca Belediye Başkanı Rasim Çam tüm mahallelere doğalgaz verileceği müjdesini duyurdu.

Başkan Çam,

      Yığılca'nın belirli noktalarında doğalgaz kullanılmaya başlandı. Bazı mahallelere doğalgaz verilmeyecek dedikodularının ardından Belediye Başkanı Rasim Çam, “Her mahallemizin en uç noktasına kadar doğalgaz verilecek” dedi.

  Konu ile ilgili açıklamada bulunan Başkan Çam, “Yığılca'mızın merkezi ve 4 mahallesi ile bütün tutuyoruz. Dört mahallemizde ayrım yapmadan en uç noktalara kadar doğalgaz hizmetini vereceğiz. Bu kapsamda çalışmalarımız devam ediyor. Yığılca Belediyesi olarak şuan doğalgaz kullanılmayan evlere yönelik çalışma yapıyoruz. Tespitler tamamlandı. Yakın bir zamanda kazı çalışmalarımız başlayacak. Bu yıl itibari ile çalışmalarımızın büyük bir bölümünü tamamlayacağız” dedi.

  • Yol Çalışmaları Devam Ediyor

  Yığılca Düzce karayolu ve Alaplı yolunda çalışmaların devam ettiğini söyleyen Çam, “Yapımına başlanılan Yığılca Düzce karayolu ile Alaplı yolunda çalışmalar devam ediyor. Bu yolların yapımının durdurulduğu yönünde söylentiler var. Birinci ağızdan halkımızın duymasını istiyorum. Karayolumuzda aksama yok. İhaleyi alan firma ve Karayolları ile yaptığımız görüşmeler sonucunda yolun tüm hızı ile devam ettiğini bilgisine ulaştık. Bizde sahada kontrollerimize devam ediyoruz. Vatandaşlarımızın sıkıntılarını çözmek ve taleplerini yerine getirmek için çaba gösteriyoruz” dedi.    

  • Kanalizasyon ve Alt Yapı Yetersiz

  Altyapı çalışmaları ile ilgilide çok şikayet aldığını ifade eden Başkan Çam, “Göreve geldiğimizden günden beri vatandaşlarımızın alt yapı ve kanalizasyon şikayetlerini değerlendiriyoruz. Hemen hemen her gün kanalizasyon patlak veriyor. Bağlantılar dışarıya vuruyor. Bu bağlamda yapılan harcamaların nerelere gittiği bilinmiyor. Yüzeysel suların kanalizasyona karıştırılması sonucu evlerde sıkıntı yaşanıyor. Özellikle bodrum katlarını su basmaktadır. Bu konuyla alakalıda geniş bir çalışma başlatmış bulunuyoruz. Kanalizasyonların geçmişte halkın yetersiz geleceğini söylemesine rağmen bu çalışmaların ne derecede sağlıksız olduğu görülmektedir. İnsanlarımızın haklı olduğu bir kez daha ortaya çıkmıştır” dedi.

  5054 kez okundu.

  5 yorum yapılmış

  • Nusret kara02/07/2019 19:48

   Başkanım kanalizasyon yetersiz diyorsunuz bu kanalizasyon ileriye dönük olarak elli yıllık yapıldı yani yigilcamiza elli yıl boyunca hizmet edecek şekilde planlanıp yapıldı burada yanlış bir tesbitiniz olmasın daha iki yıl oldu çünkü
     (Toplam 2 oy kullanıldı.)
  • Yığılcalı02/07/2019 22:08

   İyısini siz yapinda görelim 65 projenin 1ni daha göremedik
     (Toplam 4 oy kullanıldı.)
  • Adnan02/07/2019 22:54

   Başkanım helal olsun. Böyle dobra olduktaolduktan sonra her sorun çözülür evelallah. Bakma sen daha önce atıp tutanlara önce yaptilalrinin hesabını versinler. Bu halk senin yanında. Bermuda üçgeni kayıp bu aralar
  • Ahmet Yaman 03/07/2019 08:57

   Sayın başkanım ve belediyemizin yetkilileri, yıllarını yurt dışında alt yapı çalışmalarına vermiş gurbetçilerimizin bu konuda birikimleri çok.Izin sezonuda gelmişken yurt dışındaki vatandaşlarla istişare edip uzunvadeli altyapı ve çevre düzenlenmesi yapılabilir.Bu istişare gerçekleşirse ilçemizin daha güzel olacağına inanıyorum. Sagılarımla şimdiden kolay gelsin.
     (Toplam 1 oy kullanıldı.)
  • Metin Doğan 03/07/2019 14:52

   Sayın Başkan, yol çalışmaları heralde devam edecek bir önceki başkan muzaffer yiğit döneminde ihalesi yapılmış yatırımı yapılmış bir şey iptal ettirilemez. Bunları biliyoruz siz bize önceden onaylanan şeylerin devam etmesinden bahsetmeyin kendi projelerinizi hayata geçirmekten bahsedin.
     (Toplam 8 oy kullanıldı.)
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.