Gündem

Yedigöller yolunda asfaltlama çalışmaları başlıyor

19/06/2019 07:50

Yedigöller gurup yolunda asfaltlama çalışmaları başlıyor. Yığılca İl Genel Meclisi üyesi Ramazan Muhterem Baltacı 19 köye hitap eden gurup yolunda asfaltlama çalışmalarının başlayacağını söyledi.

Yedigöller yolunda asfaltlama çalışmaları başlıyor

     5 Km olarak yapımına başlanılan gurup yolu 19 köye hitap ediyor. Ayrıca ilçemizde önemli bir yere sahip olan Yedigöller'e de ulaşım bu sayede rahatlamış olacak. 
  Özellikle Batı Karadeniz bölgesinden Yedigöller'e gelen turistler için bu güzergah iyileşmiş olacak. 
  Bilindiği gibi dışarıdan gelen turistler için Yığılca büyük öneme sahip. Şöyle ki  Yedigöller yolu üzerinde bulunan Hasanlar barajı, Sarıkaya Mağarası, Saklıkent Şelalesi, Yoğunpelit Mengen Şelaleleri, Gürgendüzü mevki, Geyik Beli kanyonları gibi bir çok turizm bölgesini de gezme fırsatı buluyor. 
  Konu ile ilgili açıklamada bulunan İl Genel Meclisi Üyesi Ramazan Muhterem Baltacı, “Seçim öncesi trımer (asfalt kazıyıcı) ile kazılan 5 km'lik grup yolu halen niye yapılmıyor diye vatandaşımız serzenişte bulunuyor. Bu bağlamda haklı tepki gösteren vatandaşımıza şunu söylemek istiyorum. Refah toplum ödeneği altında ilçemize 10 Milyonluk bir ödenek geldi. Ayrıca 1 Milyon 700 Bin TL'lik Köydes ödeneğinde de bu yol için pay ayırdık. Hastanemizin bulunduğu alandan Bekirler sapağına kadar olan kısımda alt yapı çalışmalarının sonuna yaklaştık. Bölgemizde meydana gelen aşırı yağışlardan dolayı asfaltlama biraz gecikti. Hava muhalefetinin sona ermesinin ardından asfaltlamaya başlıyoruz.  Ancak Hacıyeri sapağından Özel İdare binasına kadar olan kısımda bulunan Hoşafoğlu gurup suyunun hattının değişimi için ihaleye çıkılıyor. Yap boz olayı olmaması ve israfı önlemek adına gurup suyu hattının değişmesinin ardından Hacıyeri sapağından Hastaneye kadar olan bölümde asfaltlama planı yapıyoruz. Değişim yapılana kadar bu bölge iyileştirme çalışmalarına devam edeceğiz” dedi. 

  4290 kez okundu.

  2 yorum yapılmış

  • yığılcalı 20/06/2019 16:42

   adamsın baltacı ..
  • Yedigöller21/06/2019 21:10

   Ya bırakın yedigöller yolunu da yigilca yolu ne hallerde onun haberini yap ahmet alkan abim
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.