Gündem

Okuldan Ormana, Çocuklar Ihlamuru Öğreniyor

14/06/2019 13:56

WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı), Yığılca Orman İşletme Müdürlüğü  ile Doğadan’ın birlikte yürüttüğü ve Coca-Cola Vakfı tarafından desteklenen Ihlamur Vadisi projesi kapsamında, Düzce İli’nin, ormanlarındaki ve tarım arazilerindeki ıhlamur ağaçlarıyla önem kazanan Yığılca İlçesi ziyaret edildi.

Okuldan Ormana, Çocuklar Ihlamuru Öğreniyor

  Orhangazi Yatılı Bölge Ortaokulu  5,6 ve 7. sınıf öğrencileriyle birlikte ‘Ihlamur Vadisi’ tanımlamasına uyan Paşabükü mevkiinde, orman ekosistemini ve ıhlamur ağaçlarının önemini anlatmaya yönelik gezi ve etkinlikler düzenlendi.

  Etkinlik  sırasında öğrenciler, yaşadıkları bölgedeki ormanları, ormanlarla ilişkili olan yaban hayatı ve bölgenin kırsal kalkınmasına katma değeri olan ıhlamur ağaçlarını tanıdılar. Ihlamur ağaçlarıyla bezeli Yığılca ormanlarının biyolojik çeşitlilik bakımından ne kadar önemli olduğu belirtildi. Yığılca Kaymakamlığı, Yığılca Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü, Yığılca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleşen proje etkinliği kapsamında, öğrenciler ıhlamur ağaçlarını ve çiçeklerini gözlemlediler.

  4232 kez okundu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.