Gündem

El emeği, göz nuru ürünler sergilendi

14/06/2019 13:56

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Yılsonu El Sanatları Sergisi yapıldı.

El emeği, göz nuru ürünler sergilendi

  Yığılca Halk Eğitimi Merkezi tarafından Anıtpark meydanında Aksaklar ve Doğanlar-Yağcılar köylerinde açılan Makine Nakışları kursları ile tüm okullarda açılan Ebru  kurslarının yıl sonu sergisi yapıldı.

  Sergi açılışına Yığılca Kaymakamı Muhammed Çetin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Aldırmaz, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Yıldıray Tosun ve vatandaşlar katıldı.

  Kaymakam Muhammed Çetin, “Aksaklar köyü , Doğanlar-Yağcılar köylerinde açılan Makine Nakışları kursları ile tüm okullarda açılan Ebru  kurslarında yapılmış olan el sanatları sergisi oldukça güzel. Sergide emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi. 

  15 Temmuz Şehitler Parkı'nda açılan kursta el emeği göz nuru ürünler sergilendi.

  Ayrıca Belediye Şehir Parkı'nda ise akşam saatlerinde türkü dinletisi yapıldı.

  Bu eğitim öğretim yılında Arıcılık, Avcı Eğitimi, Bilgisayar İsletmenliği, Kur'anı Kerim,  Düz Dikiş Makineci, Hijyen Eğitimi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Basketbol, Voleybol, Okuma Yazma, Süt Hijyeni, Süt Sığırı Yetiştiricisi, Keman Eğitimi, Piyano Eğitimi, Türk İşaret Dili, Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi, Verimli Ders Çalışma, Oyun Odası gibi 56 farklı kursta ilçede 1602 kursiyere hizmet verildi. Ayrıca Lise Mezunlarına Yönelik Üniversite Hazırlık Kurslarında 20 öğrenciye eğitim verildi. Açık Lise ve Açık ortaokulda 350 öğrenciye hizmet verilmiştir.

   

  3359 kez okundu.

  1 yorum yapılmış

  • Orhan ACAR14/06/2019 09:42

   kursiyerlerimize başarılar dilerim.
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.