Gündem

315 Kişi İşe Alınacak

10/06/2019 12:31

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı başkanlığında ilk etapta alınacak 315 kişi için protokol imzalandı.

315 Kişi İşe Alınacak

  Düzce Valiliğinden yapılan açıklamada 315 kişiye iş istihdamı sağlanacağı bildirildi. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.“Ülkemizin ekonomik olarak kalkınması ve büyümesinin sürekliliğini sağlamak, işsizlik rakamlarını minimuma indirmek, işverenlerin küresel piyasalarda rakipleriyle rekabet edebilirlik düzeyini arttırmak amacıyla,  devletimiz tarafından verilen teşvik ve destekler doğrultusunda güçlü ve sürekli geliştirilebilir bir ekonomik model oluşturularak vatandaşlarımızın istihdam edilmesine yönelik Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde istihdam seferberliği ’’Burası Türkiye Burada İş Var’’ sloganıyla başlatıldı.

  Bu kapsamda ilimizde de Düzce Valimiz Sayın Dr. Zülkif DAĞLI’nın katkı ve katılımlarıyla yapmış oldukları  işyeri ziyaretleri ile bilgilendirme toplantıları, etkilerini göstermeye başladı.

  İlimizde tekstil sektöründe faaliyet gösteren Realkom Tekstil Ürünleri Sanayi Pazarlama Dış Ticaret A.Ş, Çalışhan Tekstil Konfeksiyon San. Tic. Ltd. Şti. ve Mey Konfeksiyon Ürünleri Sanayi Ticaret A.Ş. firmaları istihdam seferberliğine katkı sağlamak üzere ilk etapda 315 kişilik iş başı eğitim programı başlatmak üzere Sayın Valimiz Başkanlığında toplanarak bir protokol imzaladı.

  Valilik Makam Toplantı Salonunda  gerçekleştirilen ön protokol imza törenine Valimiz Sayın Dr. Zülkif Dağlı, İŞKUR İl Müdürü Ferhat Acar ve ilgili firma yetkilileri katıldı”.

  Protokol İmza Töreninde konuşan Vali Dr. Zülkif Dağlı; “ Değerli arkadaşlar Realkom bizim buradaki en önemli sanayi tesislerimizden bir tanesidir. 3 tane şirket ile şu an itibariyle 1072 çalışanı var. Ancak büyüme çalışmasını hızla devam ettiriyor. 1072 personele ek olarak imzalanan protokol ile 315 tane yeni personelin işbaşı eğitim programı dahilinde istihdam etmek suretiyle firma bu şekilde genişlemeye başlamış oluyor. Temennimiz alınacak olan 315 personelin daimi olarak çalışması ve ilimizde en fazla personel çalıştıran firmalardan biri Olmasıdır. Realkom alt firmaları ile birlikte bizim gerçekten medarı iftiharımız bir firmadır. Realkom’u benim  de ziyaret ettiğim de gördüğüm, gerçekten iyi çalışanlarıyla memnuniyetin hat safhada olduğu bir firmamız. İnşallah başarılı çalışmalarını devam ettireceklerdir. Burada Bakanlığımızın ve İŞKUR Müdürlüğümüzün işbaşı eğitimi başarılı bir şekilde uygulanıyor. Hem Realkom Firmamızda hem de diğer firmalarda bu işbaşı eğitim programı çok başarılı bir şekilde uygulandığı görüldü. İşbaşı programı ile işe başlayanların daha sonra büyük bir kısmı çalışmaya devam ettiklerini ve firmaların da bu sistemden genel itibari ile memnun olduklarını görüyoruz. Bu çalışmalarımızın hayırlara vesile olmasını diliyoruz. Sayın cumhurbaşkanımızın önderliğinde başlatılan istihdamı artırmaya yönelik kampanya ile bizde “Burası Düzce Burada İş Var” sloganı ile istihdam oranını artırmış olacağız. Firmamıza ve İŞKUR Müdürlüğümüze teşekkür ediyoruz. Çalışmalarımız bundan böyle devam edecektir.” İfadelerinde bulundu.

  4055 kez okundu.

  1 yorum yapılmış

  • Kenan01/06/2019 13:06

   Geriye kaldı 1 milyon 6 yüz seksen beş kişi .
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.