Gündem

Vali Dr. Zülkif Dağlı, Yığılca’da

24/05/2019 15:21

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Yığılca ilçesine geldi.

Vali Dr. Zülkif Dağlı, Yığılca’da

  Yığılca Kaymakamı Muhammed Çetin ve kurum amirleri, Vali Zülkif Dağlı ve eşi Nurgül Dağlı ile birlikte Düzce İl Jandarma komutanı Albay Mustafa Çetinkaya, iş adamı yazar Cemal Çandır’ı kaymakamlık önünde karşıladı.

  Burada ilçe hakkında bilgiler alan Vali Dağı daha sonra Yığılca Belediye Başkanı Rasim Çam’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

  Belediye Başkanı Rasim Çam ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ilçe hakkında bilgiler verdi.

  Daha sonra Vali Dağlı ve beraberindekiler esnaf ziyareti yaptılar. Buradan Yığılca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı bünyesinde oluşturulan Sosyal Dayanışma Merkezine (SODAM) geçerek açılış yapıldı. Açılışı gerçekleştirilen SODAM’ın dikiş nakış kursu, kreş ve eğitim alanları gezilerek yetkililerden bilgi alındı.

  Buradaki programında ardından Yığılca Anadolu İmam Hatip lisesinde ilçe halkı ve öğrenciler ile birlikte iftar programı yapıldı.

  İftar programında konuşan Vali Zülkif Dağlı, “ Bu güzel birlikteliği Yığılca ilçemizde birlik beraberlik ve muhabbet içerisinde bu güzel ramazan gününde iftarımızı açmak sureti ile inşallah hep birlikte yaşıyoruz. Burada öğrencilerimizin yanı sıra anneleri de güzel bir meslek sahibi olacaklar. Hem ailelerinin geçimlerine faydalı olacaklar hem de kız çocuklarımız okumak sureti ile kendilerini kurtaracaklar.  Vatana millete hayırlı evlat olacaklar.  Anneleri ise hayırlı bir eş olmak sureti ile inşallah bu günüde hatırlarlar. Özellikle genç kızlarımıza ben önem veriyorum. Onları önemsiyoruz, onların okumalarını özellikle önemsiyoruz yine annelerinin bir meslek sahibi olmalarını önem veriyoruz. İnşallah bugün biz bir başlangıç yaptık bu şekilde bunun sonu dalgalar halinde yine gelecek ve Yığılca’mız inşallah gelecek umutlara daha güzel daha emin adımlarla hep birlikte varmış olacağız” Dedi.

  Yapılan konuşmaların ardından Vali Dağlı iftar sonrası ilçeden ayrıldı.

  4031 kez okundu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.