Gündem

Yığılca’da gençlik yürüyüşü

22/05/2019 16:19

19 Mayıs kutlamaları kapsamında Yığılca Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından fener alayı ve gençlik yürüyüşü yapıldı.

Yığılca’da gençlik yürüyüşü

  Yığılca Çok Programlı Anadolu Lisesi önünden başlayan yürüyüş Anıtpark’a kadar devam etti.

  İlçe halkı da bayraklar eşliğinde yürüyüşe katıldı.

  İlçe Emniyet amirliği ekipleri ile Yığılca Jandarma komutanlığı ekipleri de korteje siren çalarak eşlik ettiler.

  Yığılca Çok Programlı Anadolu Lisesi müdürü Mehmet Yılmaz, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yılını hep birlikte yaşamanın mutluluğu, coşkusu ve heyecanı içerisindeyiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’da, devletimizin, bağımsız Türk Milletinin birlik ve beraberliğinin tesisi için başlattığı bağımsızlık hareketi milletimizin azim ve kararlılığı ile birleşerek tüm yurtta dalga dalga yayılmış ve milli mücadele sonucunda zaferle sonuçlanmıştır. Bugünün, gençlerimize bayram olarak armağan edilmesi de  gençlerimize verilen önemin ve değerin bir göstergesidir” dedi.

  Anıtpark meydanında saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından gençler bayrak sallayarak marşlar okudular. Belediye başkanı Rasim Çam’da gençlere eşlik etti.

  Havai fişek gösterisinin ardından program sona erdi.

   

  4098 kez okundu.

  1 yorum yapılmış

  • 100.Yıl19/05/2019 16:00

   Çok güzel bir etkinlik oldu. Fener alayını düzenleyen Çok Programlı Anadolu Lisesi idareci öğretmen ve öğrencileri tebrik ederim.
     (Toplam 1 oy kullanıldı.)
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.