Gündem

Kulübede yaşam mücadelesinde mutlu son

30/04/2019 17:54

Düzce'nin Yığılca ilçesinde kulübede  yaşam mücadelesi veren yaşlı kardeşlere Türk Kızılay'ı tarafından yaşam konteyneri kuruldu.

Kulübede yaşam mücadelesinde mutlu son

  Yığılca ilçesi Redifler köyünde tek gözlü kulübede yaşam mücadelesi veren iki kardeşe Kızılay ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından sahip çıkıldı.

  28 Aralık 2018 tarihinde "Yaşlı kardeşlerin kulübede yaşam mücadelesi" başlıklı haberimizin ardından yetkililer duruma müdehale etti. 

  Yığılca ilçesi Redifler köyü Doğancılar mahallesinde yaşam mücadelesi veren Durkandın Çetin (80) ve kardeşi İsmail Arslan (70) elektriği dahi olmayan derme çatma yapılan kulübeden alınarak, Kızılay tarafından tahsis edilen 1+1 yaşam konteynerini yerleştiriliyorlar.

  Yığılca Sosyal Yardımlaşma ve Kızılay tarafından derme çatma yapılan kulübenin yanına koyulan konteyneri gören Durkadın Çetin, gözyaşlarını tutamadı.

  Ramazan ayı öncesi artık daha temiz ve sağlıklı bir yapıda yaşamlarına devam edecek Çetin’in mutluluğu gözlerinden okundu.

  Türk Kızılay’ı Batı Karadeniz Bölge Afet Yönetim Merkezi yetkilisi Nilüfer Öztürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Teyzenin ihtiyaç sahibi olduğunu bizde Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma vakfı bildirdi. Biz ondan sonra gerekli yasal işlemleri başlattık. Genel müdürlüğümüzün oluruna istinaden bugünde konteynerimizi ihtiyaç sahibi olan teyzemize teslim edeceğiz. Oda güzel bir şekilde hayatını idame ettirecek ve güzel bir yaşam sürecektir” dedi.

  Yığılca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı müdürü Said Cesur ise yardımların devam ettiğini belirterek, “Durkadın teyzemizin daha önce bir barakada yaşadığını tespit ettikten sonra Kızılay merkezine bildirimde bulunduk. Sağolsun Kızılay’da ki arkadaşlarımız alelacele konteyneri temin ederek bize bilgi verdiler. Geldiler şimdi burada Durkadın teyzemize destek oluyorlar. Kendisine yine giyecek ve yiyecek yardımında da bulunacaklar. Bizlerde vakıf olarak desteklerimize devam edeceğiz” dedi.

  Durkadın Çetin ise, “Konteyneri beğendim. Allah razı olsun. Hepsinden Allah razı olsun” dedi.

  5050 kez okundu.

  1 yorum yapılmış

  • DURSUN TEKNECİ30/04/2019 22:44

   Hayırlı uğurlu olsun garibanlara
     (Toplam 1 oy kullanıldı.)
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.