Gündem

Kök hücre nakli için yardım toplanılacak

13/04/2019 11:34

Yığılca ilçesi Yoğunpelit nüfusuna kayıtlı olan Bilal Baş, Kocaelide ikamet ediyor.

Kök hücre nakli için yardım toplanılacak

  Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında boğaz ağrısı nedeni hastaneye giden Bilal Baş, aynı gün artan şikayeti üzerine tedavi altına alındı. Ancak, Bilal Baş beynin uzun süre oksijensiz kalması nedeni ile beyin felci geçirdi. Aile geç müdahaleden dolayı felç geçirdiği iddiasında bulundu.

  Yaklaşık 3 ay yoğun bakımda hayat mücadelesi veren Baş, tedavinin ardından Körfez Devlet Hastanesi Palyatif merkezine kaldırıldı.

  Tedavinin tamamlanabilmesi için Sağlık Bakanlığı ve Kocaeli Valiliğinden alınan izinler sonucu 233 Bin TL nakdi yardım gerekiyor.

  Bilal Baş’ın kardeşi Osman Baş süreci anlatarak “elimizdeki imkanlar doğrultusunda abinin tekrar eski sağlığına kavuşması için mücadele veriyoruz” dedi.

  Tedavi sürecinin zor ve pahalı olduğunu söyleyen Baş, “Abim acil servise 31 Temmuz 2018 tarihinde saat 02.30 gibi geldi. Gerekli tedavi yapıp eve gönderdiler. Artan şikayeti üzerine aynı tarihte bu sefer ambulans ile 06.40’ta aynı hastanenin kırmızı alanına götürüldü. Boğaz ağrısı şikayeti giderek arttı. Küçük dilin veya boğazının şişmesi nedeni ile boğuldu ve kalbi durdu. Saat 09.30’da KBB uzmanın gelmesinden sonra boğazı delinerek trakeorstomi takıldı. 31 Temmuz 2018 tarihinde saat 11.30 gibi yoğun bakıma alındı. 98 gün yoğun bakımda yattı. Eğitimini aldıkları halde acil doktorlar gereken müdahaleyi kendileri yapmayıp, uzman doktor beklemeleri abimin boğularak beyin felci geçirmesine neden oldu. Konu ile ilgili suç duyurusunda bulunduk. Dava şuanda bölge İstanbul Bölge idare mahkemesinde. Abim şuanda yatağa bağlı olarak hayatını devam ettiriyor. Hasatlığının tanımı hipoksik iskemik ensefa lopati. Abimin tedavisi için kendisine kök hücre nakli yaptırmamız gerekiyor. Gerekli tedaviyi yaptırmak için yasal izinlerimizi aldık. Maddi durumumuz buna el vermediği için Türkiye geneli yardım izni aldık” dedi.

  Hasta ve yatalak durumda olan Bilal Baş’ın eski sağlığına kavuşması için yardım bekleniyor.

    

  4499 kez okundu.

  4 yorum yapılmış

  • Mustafa Yildiz13/04/2019 12:00

   Öncelikle Geçmiş Olsun, Almanya Kok Hücre DKMS de kaydim var egerki Uyarsa onlarla bir şekilde baglantida ise Türkiye Seve seve Hemserim ve Vatandaşim için bagişa hazirim Allah Şifa Versin
     (Toplam 1 oy kullanıldı.)
  • Rahmi Acar 13/04/2019 12:01

   Allah acil şifalar versin.
  • Osman baş14/04/2019 02:06

   hastanın kardeşiyim 05387963562
  • Nefesin annesi13/07/2019 21:37

   Bende kizima yaptıracam anne karninda oksijensiz kalmaya bağlı aratirdigima gore deneme aşamasında olduğu için herhangi bir ücret talep edilmiyor
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.