Gündem

Başkan Çam, “Mağdur eden biz değiliz Önceki Başkan”

09/04/2019 07:54

Yığılca Ak Parti Teşkilat başkanlığının sosyal medya üzerinden “Yığılca Belediyesinde Mobbing Uygulaması Başlamıştır”, “Yığılca Belediyesinde İşçi Kıyımı Var” konulu paylaşımları üzerine Belediye Başkanı Rasim Çam’dan yanıt geldi.

Başkan Çam, “Mağdur eden biz değiliz Önceki Başkan”

  Paylaşımların Ak Parti Teşkilat Başkanlığı üzerinden yapılması dikkat çekti.

  Yığılca Belediye Başkanı Rasim Çam yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

  “Sosyal Medya üzerinden Yığılca Ak Parti Teşkilat Başkanlığı tarafından yapılan karalama kampanyası ve ilçemiz insanlarını kışkırtıcı, aslı olmayan, Cumhur İttifakının ruhuna aykırı bu yalan açıklamayı esefle kınadığımın bilinmesini isterim.

  Bilindiği üzere Belediyeler Resmi Kamu Kurumlarıdır ve Belediyelerde asli hizmetlerde çalıştırılacak personellerin kadrolu memur olması esastır.

  Belediyemiz bünyesinde çalışmakta olan ancak görevleri önceki Belediye Başkanı tarafından pasifize edilen Fen İşleri, Zabıta vb. Asil kadrolarda bulunan kadrolu memur personellerimiz asli görevlerinin başına getirilmişlerdir.

  Hizmet alımı usulüyle taşeron kadrodan çalıştırılan işçiler ise hizmet alımının gerçekleştirildiği Temizlik İşleri’ ne iade edilerek bu personellerinde asli görevlerinde çalışmaları sağlanmıştır.

  Belediyelerde görev yapan ve “Zabıta” ünvanı adı altında çalıştırılan personeller Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 4. Maddesinin b bendinde de belirtildiği gibi “Beldenin düzenini muhafaza eden, belde halkının esenlik, sağlık ve huzurunu koruyan, yetkili organların bu amaçla alacakları kararları uygulayan özel zabıta kuvvetini” ifade ettiğinden taşeron işçilere Zabıta (kolluk) kıyafeti giydirilmek suretiyle Zabıta Görevi vermek aynı zamanda suç işlenmesine zemin hazırlayacağından bu birimde çalıştırılan Temizlik Personelleri de asli görevine iade edilmişlerdir.

  Aynı zamanda Belediyemizde Özel Kalem Müdürlüğü kadrosu bulunmadığından Belediye Başkanımızın Sekreterya hizmetlerini gerçekleştiren herhangi bir birim ve kadrolu memurda bulunmamaktadır. Bu nedenle göreve gelen Belediye Başkanları kendi Sekreteryalarını sağlayacak olan personel ihtiyacını Hizmet Alımı yöntemiyle taşeron kadro üzerinden karşılamaktadır.

  Takdir edersinizki Belediye Başkanlarının sekreterya hizmetlerini sağlayacak personelin Belediye Başkanının güvenebileceği, aramalarını, mesajlarını, toplantı notlarını ve randevularını organize edebilecek kabiliyet ve yeterlilikte olması gerekmektedir.

  Bu minvalde önceki Belediye Başkanımızın Sekreterya hizmetlerini yerine getiren ve Hizmet Alımı yöntemiyle taşeron işçi kadrosundan Temizlik İşleri personeli olarak alımı yapılan personelde asli görevi olan Temizlik İşlerine iade edilmiştir. Yerine Sekreterya Hizmetlerini gerçekleştirmek üzere yeni bir personel istihdam edilmiştir.

  Görüleceği üzere Belediyemizde çalışan hiçbir personel Yığılca Akparti Teşkilat Başkanlığı tarafından belirtildiği gibi mobing uygulanarak veya işten çıkarılarak mağdur edilmemektedir.

  Her Belediye Başkanının göreve geldiği zaman yapması gerektiği gibi Sekreterya Hizmetlerine güvenebileceğimiz bir personel alarak eski personelimizi asli görevine iade etmek suretiyle Belediyemizde yeni bir personel daha istihdam etmiş bulunmaktayız”dedi.

  “20 Sigortasız İşçi Çalışıyor”

  Belediye başkanı Rasim Çam, Belediye bünyesinde çalışan sigortasız 20 işçi hakkında ise, “Ayrıca göreve geldiğimizde Belediyemiz bünyesinde yevmiyeli (sigortasız) çalıştığını ifade eden yaklaşık 20 (yirmi) hemşehrimiz Belediyemizden alacaklı olduklarını, önceki Belediye Başkanının kendilerini yevmiyeli (sigortasız) çalıştırdığını söyleyerek alacaklarını nasıl tahsil edebileceklerini tarafıma sormuşlardır.

  Seçim çalışmalarımızın devam ettiği süreçte sigortasız çalıştırılan hemşehrilerimin önceki Belediye Başkanının bağında, bahçesinde, tarlasında çalıştırıldıklarına hep birlikte şahit olmuştuk.

  Belediyemizde çalıştırılan hiçbir personel sigortasız çalıştırılamayacağından hemşehrilerime alacaklarını önceki Belediye Başkanından talep etmelerini ifade ettim.

  Yevmiye karşılığında çalıştırılan ve alacaklarını tahsil edemeyen hemşehrilerime buradan tekrar sesleniyorum. Alacağınızı tahsil edememeniz ve hakkınızı aramak istediğiniz an Belediyemizin kapıları sonuna kadar açıktır. Yasal olmayan ve İş ve Sosyal Güvenlik Hukukuna aykırı bu durum hakkında her türlü hukuki desteği (Avukatlık vb) tarafınıza sağlayacağımızdan şüpheniz olmasın.

  Yığılca Akparti İlçe Teşkilat Başkanlığı tarafından önceki Belediye Başkanının mağdur ettiği hemşehrilerimizi yanıltarak, bilgi kirliliği oluşturarak, toplumu ayrıştıran ve birliğimizi, beraberliğimizi bozmaya yönelik bu paylaşımı tekrar tekrar kınıyor, bu asılsız ithamlar ile ilgili gerekli makamlara suç duyurusunda bulunacağımızı ifade etmek istiyorum.

  Her zaman söylediğimiz gibi;

  Biz biriz, beraberiz, birlikte Yığılcayız !”

  7 yorum yapılmış

  • abdullah09/04/2019 11:36

   ağzına sağlık başkanım herkes biliyordu sigortasız çalışanları taşerondan temizlikçi olup kendini müdür zannedenleri görüyorduk gerçek işlerine dönünce gurur mu yaptılar zabıta olmayan adam zabıta kıyafeti giyiyordu.
     (Toplam 4 oy kullanıldı.)
  • Vefat motor09/04/2019 12:20

   Tebrikler başkan.. Bu kutlu ve zor yolda davan mübarek ve hayırlı olsun inşaAllah.. Kimsenin hakkı kimsede kalmaz inşaAllah.
     (Toplam 4 oy kullanıldı.)
  • Şaskin09/04/2019 12:33

   Hic sasirmadim su durumlara bir yigilcali olarak yigilcadaki her kurumda sayin eski belediye baskaninin akrabalari koyluleri vs olmasi kendisini hic bir zaman rahatsiz etmemis anlasilan Herkes bilir yeni goreve gelen birinin yaninda guvenebilecegi bir sekreter calistirmak istedigini Ne kadar basit seyleri sorun etmisiniz kendinize yazik keske kendi doneminizde kiydiklariniza ayni hassasiyeti gosterseydiniz Son olarak sunuda soyleyeyim demek ki neymis yigilca sadece ahmetcilerden ibaret degilmis.
     (Toplam 4 oy kullanıldı.)
  • gerekli09/04/2019 13:41

   kendisi göreve geldiinde toplantı yapıp taşeronun tamamını işten baskı ile kendileri çıkmış gibi gsterip tazminatsız attı şimdi ahkam kesiyor birde akp ilçe başkanı olacakmış yarım kalan filim işlerine devam edecek her halde muzaffer olursa akp yıılcada sıfıra yakın iner
     (Toplam 3 oy kullanıldı.)
  • Aksakallı 09/04/2019 15:22

   Sayın başkanım sizler hakkaniyetli olarak görev yaparsanız ve bu yigilca halkımızın teveccühünü kazanırsanız bu AKP lı lerin esamesi bile okunmaz ve silinir giderler .ÇAKALLARIN HÜKMÜ KURTLAR AYAĞA KALKANAKADAR DIR.
     (Toplam 2 oy kullanıldı.)
  • Raskolnikov09/04/2019 20:46

   Herşeyin bütün seffafligiyla ortaya çıkacağına inanıyorum ve de Ahmet alkan i dik duruşuyla vede gazetecilik anlayisiyla kutluyorum Akepe .... ve bütün yolsuzlukların ortaya çıkmasını temenni ediyorum
     (Toplam 3 oy kullanıldı.)
  • Ahmet demir 10/04/2019 17:02

   Bu tur makamlar ağlama yeri deyil hizmet yeri
     (Toplam 2 oy kullanıldı.)
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.