Gündem

Hükümlüler, Yığılca'da fidan dikimi yaptı

05/04/2019 13:15

 Düzce Üniversitesi Arıcılık Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezinde, Düzce'de denetimli serbestlik hükümlüleri ada çayı dikimi yaptı. Düzce Üniversitesi Arıcılık Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezinde, Düzce'de denetimli ...

Hükümlüler, Yığılca'da fidan dikimi yaptı

  DAGEM'de gerçekleştirilen programa Dagem müdürü Dr. Öğretim üyesi Meral Kekeçoğlu ve Yığılca Belediye Başkanı Rasim Çam katıldı.

  DAGEM müdürü Kekeçoğlu AA muhabirine yaptığı açıklamada, "bilindiği gibi arı deyince çiçek, çiçek deyince arı geliyor aklımıza. Özellikle arıların daha fazla bal yapabilmesi için nektarlı bitkilere ihtiyaç var. Nektarlı bitkileri mümkün olduğunca burada artırmaya çalışıyoruz. Uzaklara gidipte toplayabiliyor ama ne kadar yakında olursa o kadar az enerji harcadığı için burada bal yapmak için nektar oranını artırmak için çalışma yaptık. Bu konuda da denetimli serbestlikten gelen beyler bizlere yardımcı oldular sağolsunlar. Yaptığımız faaliyetler bunlarla sınırlı değil. Apiterapi anlamında Yığılca Belediyesi ile ortaklaşa çalışmayı düşünüyoruz. Propolis üretimi ve propolisin girişimcilik adına bir sektör haline gelmesi de hedeflerimizden biri. Başkanımız elinde geleni yapacağının sözünü verdi" dedi.

  Ayrıca bankacılık, sigortacılık ve sosyal hizmetler konusunda Yığılca'da bölümlerin açılacağını belirten Kekeçoğlu, "Rektör hocamızın isteği üzerine burada iki bölüm daha açılması için çalışmalarımız devam ediyor"dedi.

  Yığılca Belediye Başkanı Rasim Çam ise, "Yığılca belediyesi olarak imkanlarımız doğrultusunda elimizden geleni yapacağız. İstekleri her daim karşılanacaktır. İlçemizin güzelleşmesi ve kalkınması için birlikte hareket edeceğiz" dedi.

  Denetimli serbestlik gören hükümlüler Dagem bahçesinde aday çayı dikimi yaptı.  

  3051 kez okundu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.