Gündem

Propolisli Ahududu Şurubu Projesi Başladı

30/03/2019 18:22

Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı tarafından Türkiye genelinde Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı kapsamında düzenlenen proje yarışmasında bölgemizi “Propolisli Ahududu Şurubu Projesi” ile temsil eden Zeynep GENÇ jüri özel ödülünü almaya hak kazandığı projesini hayata geçirmeye başladı.

Propolisli Ahududu Şurubu Projesi Başladı

      Proje kapsamında İl Müdürlüğü koordinasyonunda Kurtsuyu köyünde ahududu bahçe tesisi hazırlıklarına başlanarak ahududu fidanlarının dikimleri, destek ve tel sistemi ile damla sulama borularının kurulumu gerçekleştirildi. Projede elde edilen ahududu meyvelerinden meyve suyu elde edilecek. Kadın çiftçiler aynı zamanda yetiştiriciliğini yaptığı arıcılık faaliyetinden elde edeceği insan sağlığına faydaları ile bilinen propolis üretimi de yaparak ahududu meyve sularının içerisinde ilave ederek yeni bir içecek sunmayı hedeflemekte.

  Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen İl Müdürü V. Necdet ÇİÇEK, girişimci kadın çiftçi Zeynep GENÇ'in projesinin hayata geçmesiyle birlikte marka olabilecek potansiyele sahip bir ürün ortaya çıkabileceğini, bunun için gereken teknik desteğin sağlanacağını belirterek kadın çiftçiye başarılar diledi.

   

  3547 kez okundu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.